البرز

۴۰ درصد بار ترافیکی استان البرز کاهش می‌یابد

استاندار البرز گفت: با افتتاح آزادراه ۱۶۰ کیلومتری آبیک - چرمشهر حدود ۴۰ درصد بار ترافیکی استان البرز کاهش می‌یابد.

به گزارش تفاهم آنلاین، عزیزاله شهبازی در حاشیه بازدید وزیر راه و شهرسازی از آزادراه آبیک – چرمشهر در محدوده شهرستان اشتهارد استان البرز گفت: این آزاد راه زمان سفر را در البرز بیش از ۲ ساعت کاهش می‌دهد و مردم از دست ترافیک سنگین آزادراه تهران- کرج – قزوین خلاصی می‌یابند.

وی بیان کرد: اکنون تردد فراوان خودروها در آزادراه تهران – کرج – قزوین سبب شده تا مردم ساعت‌ها در ترافیک گرفتار شوند، اما با گشایش آزادراه آبیک – چرمشهر این مشکل برطرف می‌شود و بخش زیادی از ترافیک البرز به آزاد راه جدید منتقل خواهد شد.

استاندار البرز با قدردانی از اهتمام دولت تدبیر و امید ، وزارت راه و شهرسازی و قرارگاه خاتم الانبیا(ص) بیان داشت : تکمیل این پروژه کار بزرگی در کشور و البرز محسوب می‌شود و به نمایندگی از مردم خوب استان البرز قدردان این خدمات و تلاش‌ها هستم.

شهبازی اظهار کرد: بیشتر بهره این پروژه برای مردم استان البرز و ۱۴ استان دیگر کشور است، زیرا تاکنون مسافران و مردم ساعت‌ها در ترافیک جاده‌های منتهی به پایتخت گرفتار شده اند.

وی ادامه داد: احداث این پروژه در کمترین زمان از شگفتی‌های آن است زیرا تکمیل قطعه نخست آزاد راه تهران – شمال به طول ۳۲ کیلومتر ۲۵ سال زمان برد و ساخت ادامه آزاد راه شهید همت به طول حدود ۱۵ کیلومتر ۱۲ سال به طول انجامید اما آزاد راه آبیک – چرمشهر به طول ۱۶۰ کیلومتر حدود پنج سال زمان برد که یک رکورد محسوب می‌شود.

استاندار البرز با بیان اینکه ۸۰ درصد آلودگی هوای استان ناشی از تردد خودروها است، اضافه کرد: این آلودگی هوا با گشایش مسیرهای جدید به کمترین سطح خود خواهد رسید.

گفتنی است که آزادراه آبیک – چرمشهر بین استان‌های قزوین، البرز، مرکزی و تهران احداث شده که ۴۳ کیلومتر آن در حوزه جغرافیایی البرز قرار دارد و در واقع کمربندی جنوبی استان محسوب می‌شود. این آزادراه قرار است طی چند روز آینده با پیام ویدئوکنفرانسی رئیس جمهوری افتتاح شود.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن