صنعت-معدن-تجارت

گامی بزرگ برای قطع وابستگی کشور به واردات

برای نخستین بار در کشور، تولید تایرهای ATV (تایرهای کشاورزی سبک و موتورهای چهارچرخ) با حضور مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در شرکت ایران یاسا تایر و رابر آغاز شد.

“نعمت الله ترکی” در این بازدید، بر لزوم توسعه و تقویت بخش های اقتصادی و شرکت های زیرمجموعه صندوق تاکید کرد. وی با بیان اینکه صندوق بازنشستگی کشوری در پی سرمایه گذاری در حوزه های حیاتی و تکمیل زنجیره تولید در شرکت های زیرمجموعه ازجمله حوزه انرژی و تکمیل زنجیره تولید فولاد است، گفت: اولویت ما تامین منابع مورد نیاز صندوق بازنشستگی کشوری ازطریق توسعه و اصلاح بنگاه های اقتصادی در عین حفظ و ایجاد اشتغال است.

او با اشاره به اینکه تا به امروز تایرهای ATV از خارج از کشور وارد می شده است، افزود: امروز با برنامه ریزی و تلاش و پشتکار مدیران شرکت ایران یاسا موفق به تولید این محصول برای نخستین بار در کشور شده ایم.

وی در بخش دیگری از سخنانش ایجاد درآمد پایدار با استفاده از مولدسازی دارایی های صندوق و به دنبال آن کاهش استفاده از منابع عمومی دولت را از برنامه های اصلی صندوق بازنشستگی کشوری برشمرد.

در این بازدید همچنین علی عشاقی، مدیرعامل شرکت ایران یاسا تایر و رابر، گفت: شرکت ایران یاسا با مهندسی معکوس موفق به تولید اکسترودر ۸ اینچ کاملا داخلی شده است که رویه تایرهای ATV را تولید می کند.

وی تاکید کرد: خط تولید این تایرها کاملا ایرانی و فرایند تولید لاستیک ای تی وی کاملا داخلی سازی شده است.

مدیرعامل ایران یاسا اظهار امیدواری کرد با افتتاح و راه اندازی تولید این تایرها در ایران یاسا، شاهد ممنوعیت واردات تایرهای ای تی وی به کشور باشیم.

به گفته وی، به دنبال افتتاح خط اکسترودر شاهد افزایش ظرفیت تولید به میزان ۲۵ تن در روز و به تبع آن افزایش بهره وری سیستم، طراحی و ساخت با تکیه بر دانش و تجربه داخلی، کاهش ضایعات و پیشگیری از دوباره کاری ها و کاهش هزینه های سربار در قیمت تمام شده محصول، توسعه تولید تایرهای کشاورزی، امکان تولید تردهای دوبل برای سایزهای تیوبلس، افزایش زمان در دسترس برای تعمیرات و نگهداری سایر اکسترودرها، کاهش توقفات تولید، افزایش راندمان خطوط تایر سازی، جلوگیری از خروج ارز از کشور و تامین نیاز بازار داخلی و صادراتی تایرهای کشاورزی و ATV خواهیم بود.

لازم به ذکر است، ۷۰ درصد بازار تایر دوچرخه و موتورسیکلت کشور در اختیار شرکت ایران یاسا تایر و رابر، از شرکت های زیرمجموعه صندوق بازنشستگی کشوری، است.

لینک کوتاه خبر : https://tafahomonline.ir/?p=97299
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن