البرز

اجرای طرح کاشت درخت به‌ جای سبد زباله در کرج

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج از اجرای طرح کاشت درخت به جای سبد زباله جمع‌آوری‌شده از سطح معابر شهر خبر داد و گفت: این طرح با همکاری معاونت خدمات شهری شهرداری کرج و اداره توسعه، حفظ و نگهداری فضای سبز مناطق انجام می‌شود.

به گزارش تفاهم آنلاین، پیمان بضاعتی پور با بیان اینکه در اجرای این طرح از گونه‌هایی هم چون «نارون» و «زبان‌گنجشک» استفاده‌شده و گونه دیگر نیز کاشته خواهد شد، اظهار کرد: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته با اجرای این طرح تا پایان سال ۵۰ هزار اصله درخت در حاشیه معابر کرج غرس خواهد شد.

وی به پویش درختکاری کرج و کاشت نهال به درخواست شهروندان اشاره کرد و گفت: در خصوص اجرای این طرح محدودیتی وجود ندارد و به‌تمامی درخواست‌های پیامکی شهروندان به سامانه ۱۰۰۰۱۱۴۷ ترتیب اثر داده خواهد شد.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج ادامه داد: این سازمان به دلیل پیشگیری از شیوع ویروس کرونا برنامه هفتگی درختکاری را پیش موعد و در قالب پویش‌های متنوع برنامه‌ریزی و اجرا کرده است.

بضاعتی پور بیان کرد: در شرایط کنونی و با توجه به کمبود منابع آبی تغییر الگوی کاشت مبتنی بر گونه‌های بومی و مقاوم به کم‌آبی در دستور کار سازمان و نهادهای اجرایی است.

وی اضافه کرد: موفقیت برنامه‌های اجرایی مدیریت شهری و درختکاری بدون مشارکت مؤثر سازمان‌های مردم‌نهاد و شهروندان امکان‌پذیر نیست.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج گفت: تمامی پویش‌ها و برنامه‌ها اجرایی در طرح ملی «درخت دوستی بنشانیم» باهدف آگاه‌سازی اقشار مختلف شهروندی در سطح شهر اطلاع‌رسانی شده و با تبلیغات گسترده محیطی سعی در جلب حداکثر شهروندان داریم.

بضاعتی پور همچنین تصریح کرد: کاشت درخت به‌جای سبدهای زباله بی‌نظمی بصری ایجادشده را بهبود می‌بخشد و نقش بسزایی در زیباسازی معابر شهر کرج خواهد داشت.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن