گزارش

علیپور در آیین رونمایی از ماشین آلات سازمان مدیریت پسماند: بسیاری از طرح‌های نواورانه سازمان پسماند برای اولین بار در کشور اجرا شد

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران گفت: ما در این دوره مدیریت شهری، به سمت طرح‌های علمی و نواورانه رفتیم و ادعا می‌کنم بسیاری از طرح‌های ما برای اولین بار در کشور اجرا شد.

به گزارش پایگاه خبری تفاهم آنلاین به نقل از روابط عمومي و امور بين الملل سازمان مديريت پسماند؛صدرالدین علیپور مدیرعامل سازمان در آیین رونمایی از تجهیزات و ماشین آلات این سازمان که با حضور شهردار تهران برگزار شد، گفت: فعالیت‌هوی سازمان پسماند بسیار گسترده است و ما در دو سال گذشته در حوادث مختلف مثل سیل، زلزله، آتش سوزی‌ها و آواربرداری و برف و باران حضور داشتیم و جزو سازمان‌های اصلی بودیم.
وی ادامه داد: در دوره جدید و بر اساس چالش‌هایی که عمدتا محیط زیستی، اجتماعی و اقتصادی بوده تلاش کردیم با طرح‌ها و نوآوری جدید کار را پیش ببریم.
علیپور اضافه کرد: اصلی‌ترین اقدام ما اجرای طرح کاپ(کاهش پسماند) در ۶ محور به عنوان طرحی نوآورانه بود.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند با اشاره به اقدامات فرهنگی و نصب کاور اموزشی بر روی مخازن گفت: مخازن چندگانه‌ای طراحی و نصب شد، ضمن اینکه استفاده از دستگاه‌های آر. وی. ام عمدتا در این دوره اتفاق افتاد و ۳۰ دستگاه در حال حاضر با همکاری شهرداری تهران و یو. ان. دی. پی نصب شد.
وی با اشاره به بهره‌گیری از ظرفیت ای‌. تی، هوشمندسازی و اپلیکیشن‌ها گفت: در حال حاضر اپلیکیشن‌های جمع آوری پسماند فعال هستند که سه اپلیکیشن ۱۵ تن روزانه جمع آوری پسماند خشک دارند.
لیپور درباره صورت وضعیت الکترونیک نیز گفت: با این شیوه به صورت لحظه‌ای و دقیق کارگران و ماشین الات را رصد می‌کنیم، حتی پرداخت صورت وضعیت با این شیوه انجام می‌شود و با ظرفیت ۹۰درصدی در حال انجام در مناطق است.
مدیرعامل سازمان پسماند با بیان اینکه مانیتورینگ خودروها برای اولین بار توسط شهرداری تهران عملیاتی شده است، گفت: سامانه مانیتورینگ و کنترل ماشین آلات پزشکی، برف روبی و جمع اوری پسماند را در این دوره راه‌اندازی و خودروها را نوآوری کردیم.
وی ادامه داد: مدیریت پسماند حجیم را به عنوان طرحی قابل توجه داشتیم که سایت ویژه‌ای برای آن طراحی کردیم که میزان ورودی پسماند به ارادکوه را به میزان قابل توجه کاهش داد.
علیپور یکی از اساسی‌ترین اقدامات این دوره‌ را ام. آر. اف دانست و گفت: در این دوره ۴ کارخانه ام ار اف در حال تکمیل است که نقطه عطفی برای بازیافت محسوب می‌شود.
وی تاکید کرد: استفاده از پساب کهریزک برای آبیاری مجموعه آرادکوه، راه اندازی سایت هواشناسی و سنجش بو در آرادکوه، استقرار غرفه‌های الکتروکاپ
و شاه‌بیت فعالیت ما تکمیل ماشین آلات مرتبط با خدمات شهری و برف روبی و… از اقدامات مهم در این دوره مدیریت شهری بود.
علیپور در خاتمه گفت: ادعا می‌کنیم خیلی از پروژه‌ها و طرح‌های ما اولین بار در این دوره اتفاق افتاد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن