گزارش

۱۰۰۰میلیارد ریال صرفه جویی در تامین عرشه پلهای در دست احداث در سطح کشور

در یک سال گذشته با اقدامات انجام شده در راستای نصب ، مونتاژ و تامین قطعات فلزی پلها ، از قطعات فولادی باقیمانده پلهای فلزی در کشور، ۱۰۰۰میلیارد ریال در تامین عرشه پلهای در دست احداث در سطح کشور صرفه جویی شده است .

به گزارش پایگاه خبری تفاهم آنلاین به نقل از روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ، رضا اکبری معاون راهداری این سازمان با اعلام این مطلب افزود :
با برنامه‌ریزی انجام شده و در یک اقدام جهادی در حوزه راهداری کشور ، تعداد قابل توجهی قطعات و اعضای فولادی مربوط به باقیمانده پلهای فلزی که در چند دهه گذشته در سطح کشور در انبارهای ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده¬ای سراسر کشور موجود بود ، به چند پایگاه مرکزی در سطح کشور انتقال داده شد و با نصب و مونتاژ و تامین نواقص قطعات مورد نیاز، عرشه های فلزی قریب به ۲۸ دستگاه پل بزرگ در بازه زمانی شهریور ۱۳۹۹ الی شهریور ۱۴۰۰ تامین و به محل اجرای پروژه ها در سطح کشور انتقال داده شد.
اکبری خاطر نشان کرد :
طول کل پلهای ساخته شده از این قطعات حدود ۸۲۰ متر و وزن قطعات در حدود ۲۰۰۰ تن برآورد شده است که این قطعات عمدتاً شامل شاهتیرهای فولادی I شکل در سایز و ابعاد و دهانه‌های مختلف و همچنین قطعات پلهای خرپایی هستند و از استانهای اصفهان، تهران، لرستان، کرمانشاه، آذربایجان غربی، هرمزگان، چهارمحال و بختیاری، زنجان، ایلام و کرمان تامین شده است .
معاون راهداری سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای همچنین اظهار داشت :
۲۸ دستگاه پل در استانهای آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، ایلام، گلستان، قزوین، گیلان، فارس، مازندران، جنوب کرمان، چهارمحال و بختیاری، همچنین استانهای کردستان، کرمانشاه، البرز، لرستان و هرمزگان تامین شده و در حال اجرا است و تعدادی هم بطور کامل نصب شده است.
شایان ذکر است اکبری ارزش ریالی این قطعات و عرشه پلهای ساخته شده از این قطعات حدود ۱۰۰۰ میلیارد ریال برآورد کرد که برای تامین آن هزینه ای به جز حمل قطعات انجام نشده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن