مناطق آزاد-گردشگری

۱۰ طرح اقتصادی در منطقه آزاد قشم افتتاح می‌شود

10 طرح اقتصادی با اعتبار ارزی ۲۱ میلیون دلار و اعتبار چهار هزار و ۱۰ میلیارد ریال در چهارمین دور افتتاحیه‌های ریاست جمهوری در منطقه آزاد قشم افتتاح می‌شود.

به گزارش تفاهم آنلاین، این ۱۰ طرح اقتصادی که با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و در راستای پشتیبانی و مانع‌زدایی در مسیر تولید برای کشور در منطقه آزاد قشم افتتاح خواهد شد، در دو حوزه اقتصادی و گردشگری برای ۵۹۱ نیروی بومی اشتغال به همراه دارد که شامل حوزه‌های شیلاتی، تولیدی، تجاری و گردشگری می‌شود.

سه شرکت آبزی‌پروری محک شیلات، شركت هيراد كاوه ساحل قشم و شركت آبزيان دشت مرواريد قشم فعال در زمینه پرورش ماهی در دریا با ظرفیت تولید ۸۵۰۰ تُن ماهی در سال و سه شرکت‌هامور طلايي قشم، تعاوني ميگو دشت كُنار سياه و تعاوني دريانوردان در حوزه پرورش میگو با ظرفیت تولید سه هزار و ۶۸۰ تُن میگو در سال، در مجموع با سرمایه‌ای حدود ۲۱ میلیون دلار و ۱۳۸۰ میلیارد ریال در بخش تأمین امنیت غذایی کشور نقش ارزنده‌ای خواهند داشت و برای ۳۵۱ نیروی بومی اشتغالزایی خواهند کرد.

دو شرکت فعال در زمینه تولید محصولات آرایشی و بهداشتی نیز به نام‌های عطر اطلس قشم و کارن زیما قشم با سرمایه‌ای بالغ ‌بر ۶۳۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی برای ۴۵ نیرو با تولید محصولات صادرات محور به گردش اقتصاد ارزآور کشور کمک خواهد کرد.

شرکت انسا مروارید قشم نیز با سرمایه‌گذاری در حوزه برندینگ با انتقال دانش و تکنولوژی برندهای جهانی و مشارکت جامعه تجاری جزیره، فروشگاه دی یوتی فری خود را با سرمایه‌ای به ارزش ۱۰۰ میلیارد ریال و ایجاد فرصت اشتغال برای ۱۲۰ نیروی بومی در این مرحله از افتتاح‌های ریاست جمهوری، به بهره‌برداری می‌رساند.

افتتاح فاز اول اقامتی هتل سارینا با سرمایه ۱۹۰۰ میلیارد ریالی و ایجاد اشتغال برای ۷۵ نفر که ۳۲۰ تخت به ظرفیت اقامتی جزیره می‌افزاید، آخرین پروژه افتتاحی این دور از برنامه‌های ریاست جمهوری در منطقه آزاد قشم است.

لازم به ذکر است که منطقه آزاد قشم، پیش‌ از این در سه مرحله از افتتاح‌های ریاست جمهوری در دولت تدبیر و امید با ۵۳ پروژه به اعتبار ریالی ۶۰ هزار و ۶۶۰ میلیاردی و ارزی ۳۴۰ میلیون یورو و ۲۶۰ میلیون دلاری در دو بخش دولتی و خصوصی حضور داشته است.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن