البرز

تشکیل کمیته هماهنگی واکسیناسیون کرونا در البرز

مرکز اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی استان البرز اعلام کرد: کمیته هماهنگی واکسیناسیون کرونا در سطح استان تشکیل شد.

به گزارش تفاهم آنلاین، مرکز اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی البرز عنوان کرد که واکسن کرونا برای تزریق در فاز اول پس از تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به استان‌ها تحویل می‌شود.

برهمین اساس کمیته اجرایی واکسیناسیون کرونا با حضور نمایندگانی از معاونت درمان، معاونت توسعه، اورژانس ۱۱۵ در معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی فعال شده است.

بررسی تجهیزات و امکانات موجود و مورد نیاز در تامین زنجیره سرماه و نحوه توزیع در مراکز منتخب تزریق واکسن، آماده باش کامل اورژانس در مراکز تزریق واکسن، تهیه فهرست پزشکان ، پرستاران و کادر شاغل در «آی سی یو» بیمارستان‌های استان برای تزریق واکسن کرونا در فاز نخست، جانمایی مراکز درمانی تزریق واکسن، هماهنگی ارائه واکسیناسیون به جمعیت اولویت دار براساس سند کشوری واکسیناسیون ، استفاده از همه منابع موجود در دستگاه‌های مختلف برای اجرای بهینه واکسیناسیون کرونا، حفظ اعتماد و مشارکت عمومی در برنامه واکسیناسیون، هماهنگی برون بخشی بین دستگاه‌ها و نهاد‌های مختلف دولتی و حکومتی از برنامه‌های محوری کمیته هماهنگی واکسیناسیون کرونا است .

در نخستین نشست این کمیته مقرر شد در اسرع وقت کمیته اجرایی واکسیناسیون در سطح دانشگاه علوم پزشکی و استان البرز فعال تا به محض دسترسی به واکسن با رعایت شرایط ایمن، واکسیناسیون گروه‌های هدف با اولویت‌های پیش‌بینی شده انجام شود.

طبق برنامه ریزی واکسن وارداتی در مرحله نخست به گروه‌های در معرض خطر مانند کارکنان عرصه سلامت تزریق می‌شود و سپس به صورت عمومی اجرا خواهد شد.

تاکنون نیز چند شرکت ایرانی نیز واکسن کرونا تولید کرده که واکسن بنیاد برکت وارد فازانسانی شده و واکسن موسسه تحقیقات و اکسن و سرم‌سازی رازی به زودی مرحله بالینی را آغاز می‌کند.

بنا به گفته استاندار البرز تعدادی از مراکز و موسسه‌های تولید و اکسن کرونا در البرز موفق به تولید واکسن مقابله با این ویروس شده اند که از جمله آن‌ها موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی است.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن