اقتصادی

پول بیکار ، آفت تجارت !

پول بیکار همان سرمایه ای است که روز به روز از ارزشش کاسته می شود و نگهداری آن ، غیر از خسارت منفعتی برای صاحبش نخواهد داشت.همه ی افراد سرمایه های یکسانی ندارند و قریب به اتفاق جامعه را جوانانی تشکیل می دهند با افکار و ایده های خلاق که یا سرمایه ی کمی دارند و یا اصلا سرمایه ندارند. همین امر سبب شده است که بسیاری از آن ها چون پول ندارند ، دست روی دست می گذارند و از اینکه بتوانند کسب و کاری به را بیاندازند ، قطع امید کرده اند. عده ای هم پول اندکی دارند ولی چون آنکه را در کانال درستی قرار نداده اند ، نتوانسته از آن بهره برداری در خور نمایند.

دیدگاه عموم بر یک پایه ی مهم شکل گرفته است. بدون پول  و سرمایه ی اولیه ی شروع یک استارت آپ و یا کسب و کار غیرممکن است. این در حالی است که بسیاری از کسب و کارهای موفق امروز، در روزهای نخست هیچ سرمایه ای در دست نداشتند و تنها با سود خود توانستند ، هم وام های اخذ شده را تسویه نمایند و هم برمیزان سرمایه ی  اولیه‌ ی خود بیافزایند. سرمایه گذاری در راه درست می تواند ، شما را با هر میزان دارایی، ثروتمند تر از آن چیزی که هستید ، تبدیل کند. اگر فقط اهل پس انداز کردن هستید ، بدانید که راه را اشتباه آمده اید. چرا که پول بیکار در یک اقتصاد تورمی همچون تکه ای یخ به زیر آفتاب است و هر روز ارزشش کم و کمتر می شود. پول تا زمانی که در کانال کار و  سرمایه گذاری‌ قرار گیرد، می‌تواند ارزش خود را حفظ کند و حتی بر مقدارش افزوده شود.

پول بیکار، آفت تجارت است. این مطلب را کارآفرینان برتر جهان به خوبی دریافته اند و دقیقا به همین علت است که در سر تیتر خبرها هر روز از سرمایه گذاری های جدید در فیلدهای مختلف ثروتمندان جهان به گوش می رسد. آن ها برای ثروتمندتر شدن تصمیمات درست می گیرند و در سرمایه گذاری موفق عمل می کنند. دوعامل هوش مالی و اراده‌ افراد در ثروتمند شدن یا بی پول شدنشان نقش بسیار موثری را بازی می کند. زندگینامه ثروتمندان مطرح دنیا هم دقیقا مصداق مطالب بالاست. اکثر آن ها از ابتدا ثروتمند نبوده‌اند و اکنون دارای ثروت های افسانه ای هستند.

پول هایتان را همواره در جریان های اقتصادی مختلف وارد نمایید. البته نباید بی گدار به آب بزنید و باید درباره ی بازار جدیدی که در آن پای نهاده اید به خوبی تحقیق کنید.  چند برابر کردن پول ممکن است برای بسیاری یک رویای محال و دست ‌نیافتنی باشد. اما اگر فرد ریسک‌پذیر و باهوشی باشید، می‌توانید بعد از چند سال ، میزان سرمایه‌ ی خود را چند برابر کنید. تغییر شغل تان یا یادگیری مهارت‌ های مختلف ، پولدار شدن را تضمین نمی‌کند.در گام اول از مهارت ها و استعدادهایتان، برای افزایش سرمایه استفاده کنید و اگر در یک زمینه ی خاص متبحرید، همان را رشد دهید. ذهن های خلاق هرگز در بن بست قرار نخواهند گرفت. تفاوت کسی که توانسته با مهارت ‌اندوزی و بدون پول، پولدار شود و کسی که ناکام مانده ، فقط و فقط در پشتکار است.

 راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم
راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم

بطورمرتب ، هدف های جدید تعیین کنید و و برای رسیدن به اهدافتان برنامه ریزی دقیق انجام دهید. چه بخواهید و نخواهید، باید قدرت ریسک تان را افزایش دهید. آمارها نشان می دهد که افراد ثروتمند و صاحبان کسب و کارهای بزرگ دنیا بیشتر ریسک می کنند و به همین دلیل زیاد هم شانس می آورند. منتها هرگز شکست ها دیده نمی شود و غالبا موفقیت ها پررنگ تر می شود.

مدام بازار مورد علاقه و تخصص خود را رصد نمایید تا بدانید و آگاه باشید که کی و کجا سرمایه گذاری کنید. خود را باور داشته باشید و اعتماد به نفس موفق شدن را در خود افزایش دهید. احتمال موفقیت در افرادی که خود را لایق تر می دانند، به مراتب بیشتر است. پول بیکار به مثابه آب راکد است و زایندگی نخواهد داشت. در دنیای تجارت امروز افرادی موفق ترند که پول تنها برایشان یک وسیله برای رسیدن به اهدافشان است و هرگز یک هدف محسوب نمی شود. چه سرمایه ی اولیه داشته باشید و چه نه ، باید پول هایتان را به کار بگیرید، قبل از آنکه خودتان طعم شکست و بیکاری را بچشید.

مصطفی یحیایی – کارشناس ارشد علو م ارتباطات

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن