بانک-بیمه-بورسدسته‌بندی نشده

پرداخت ۲۴۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی توسط بانک توسعه تعاون

بانک توسعه تعاون به عنوان بانک عامل در طرح بزرگ اشتغال پایدار روستایی و عشایری، از آغاز این طرح تا پایان فروردین‌ماه سال جاری، بالغ بر 24 هزار و 500 میلیارد ریال میلیارد ریال تسهیلات به طرح‌های مختلف تولیدی، کشاورزی و خدماتی پرداخت کرده است.

به گزارش تفاهم آنلاین، بر اساس آخرین آمارهای موجود در سامانه کارا، تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری بانک توسعه تعاون در قالب بیش از ۲۶ هزار طرح و پرونده به متقاضیان پرداخت شده و تاکنون سبب ایجاد و تثبیت مجموعا بیش از ۵۰ هزار فرصت شغلی در مناطق مختلف روستایی و عشایری کشور شده است.

لازم به ذکر است که با بررسی کامل و دقیق این طرح‌ها و اهلیت‌سنجی متقاضیان درخواست تسهیلات، بیش از ۲۶ هزار پرونده از طرح‌های ارائه شده به بانک، تصویب شده که تسهیلات درخواستی بالغ بر ۹۹ درصد از این طرح‌ها تاکنون از سوی شعب بانک توسعه تعاون در سراسر کشور پرداخت شده و مابقی نیز در انتظار تکمیل مدارک و طی مراحل قانونی از سوی متقاضیان دریافت تسهیلات است.

از میان طرح‌هایی که با تسهیلات بانک توسعه تعاون تامین مالی شده است، استان‌های یزد، خراسان جنوبی و گیلان بهترین عملکرد را از جهت نسبت تسهیلات پرداختی به سهمیه ابلاغی ارائه داده‌اند و استان‌های همدان، خراسان شمالی و گلستان در رتبه‌های بعدی قرار داشته‌اند.

بر اساس این گزارش، بانک توسعه تعاون تا پایان مرحله چهارم طرح ملی اشتغال پایدار روستایی و عشایری، تمام تعهدات خود را به صورت کامل ایفا نموده و هم اکنون در مرحله پنجم این طرح نیز در حال تخصیص تسهیلات برای تکمیل طرح‌های نیمه تمام و جدید است.

گفتنی است؛ بانک توسعه تعاون طی مدت فعالیت ۱۱ ‌ساله عهده‌دار عاملیت طرح‌های اقتصادی مهمی در سطح اقتصاد کلان بوده که بی‌شک اجرای موفق طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری، یکی از مهمترین دستاوردهایی بوده که علاوه بر ایجاد ظرفیت و بزرگ‌تر شدن حجم فعالیت بانک باعث اثربخشی بیشتر بانک‌ توسعه تعاون با رویکرد توسعه‌ای در سطح اقتصاد ملی شده است و ایجاد بیش از ۵۰ هزار فرصت شغلی به همت این بانک در مناطق روستایی و کم‌برخوردار کشور رونق قابل توجهی در بخش اشتغال در مناطق روستایی و عشایری فراهم کرده که علاوه بر بهبود کیفیت زندگی و معیشت در این مناطق، سبب کاهش روند مهاجرت معکوس از روستا به شهر نیز شده است.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن