مناطق آزاد-گردشگری

مناطق آزاد می‌توانند پایلوت گردشگری ورزشی کشور شوند

معاون فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: در صورت تامین اعتبارات و حمایت‌های دستگاه‌های ذی‌ربط، مناطق آزاد می‌توانند به پایلوت گردشگری ورزشی در کشور تبدیل شوند.

به گزارش تفاهم آنلاین، محمدعلی وکیلی در وبینار گردشگری ورزشی مناطق آزاد کشور که امروز (سه‌شنبه) توسط کمیسیون توریسم ورزشی کمیته ملی المپیک برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به ظرفیت‌ها و قابلیت‌های ورزشی موجود در هر یک از مناطق آزاد کشور برای میزبانی مسابقات ورزشی در سطح منطقه‌ای و ملی، کیش و قشم آمادگی جهت ارتقای زیرساخت‌های لازم برای میزبانی بازی‌های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر را دارند.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه مناطق آزاد کیش و قشم هرساله آمادگی میزبانی از تیم‌های ملی در نیمه دوم سال را دارند، ضروریست متولیان امر همچون وزارت ورزش و جوانان نیز اعتبارات لازم را از محل درآمد ارزش افزوده که در سال ۹۷ به بودجه ورزش کشور اضافه شد به این مناطق اختصاص دهند.

شایان ذکر است؛ در این وبینار که با هدف «بررسی پتانسیل‌ها و چالش‌های حمل و نقل به مناطق آزاد و گردشگری ورزشی» برگزار شد، امیرحسین منظمی – مدیر سلامت، ورزش و آموزش دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، مرتضی دهقان – معاون هواپیمایی کشوری و عضو کمیسون توریسم ورزشی کمیته ملی المپیک، حمید سجادی – عضو هیات علمی دانشگاه و مجید شایسته – رئیس کمیسیون گردشگری و عضو هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک نیز حضور داشتند.

بررسی وضعیت گردشگری ورزشی مناطق آزاد و ارائه برنامه‌های آتی، بررسی چالش‌های گردشگری ورزشی، همچنین نمونه اجرایی گردشگری ورزشی مناطق آزاد مسابقه ژئوپارک تریل قشم و بررسی گردشگری وزرشی مناطق آزاد از دیگر موضوعاتی بود که در این وبینار مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن