اجتماعی

مجوز تردد تنها شرط برای سفر به شهرهای قرمز و نارنجی

استاندار تهران آخرین وضعیت رفت و آمد‌های این استان را در ایام عید تشریح کرد.

به گزارش تفاهم آنلاین، انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران گفت: در درجه اول از هموطنان می خواهیم که کمتر از فرصت تعطیلات نوروز برای مسافرت استفاده کنند تا موفقیت‌ های همکاران ما برای کنترل بیماری کرونا در سطح کشور دچار مشکل نشود. بندپی افزود: بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا مقرر شد تا سفر به شهر‌های قرمز و نارنجی با مجوز تردد صورت گیرد و سایر شهر‌ها این محدودیت را نداشته باشند؛ افراد برای ورود به شهر‌های آبی و زرد می‌توانند از مسیر‌های دیگر استفاده کنند.

استاندار تهران درباره دستورالعمل رفت و آمد به شهر‌های قرمز و نارنجی عنوان کرد: دستورالعمل دیگری درباره سفر‌های ضروری توسط کمیته امنیتی، انتظامی و اجتماعی ستاد کرونا به فرمانداری‌ها ابلاغ شده است که براساس آن افراد باید دلایل خود را برای ورود و خروج از شهر‌ها را عنوان کنند تا فرمانداران شهر مبدا نسبت به دلایل ارائه شده، برگ خروج افراد را صادر کنند؛ البته به صورت محدود خواهد بود و مربوط به ایام بعد از تعطیلات خواهد بود؛ برای ایام تعطیلات هم دستورالعمل پخته‌ ای در دستور کار قرار گرفته است که افراد بتوانند به صورت محدود و به منظور‌های خاص به شهر‌های قرمز و نارنجی رفت و آمد داشته باشند.

بندپی در این باره عنوان کرد: برای رفت‎‌وآمد به شهر‌های قرمز و نارنجی، افراد باید دلایل خود را برای ورود به آن شهر‌ها عنوان کنند تا فرمانداری‎ها مجور تردد صادر کنند. فقط برای موارد پزشکی، قضایی، بازرگانی، اقتصادی و اداری مجوز تردد صادر می‎شود. این مجوزها به صورت محدود خواهد بود. استان تهران، چون زرد است، تلاش می‌کنیم با استفاده از سازمان‌های گردشگری، شهرداری و محل‌هایی که امکان بازدید از آن‌ها فراهم است، مردم را به ماندن در شهر تشویق کنیم تا کمتر سفر را در دستور کار قرار دهند.

وی در پایان گفت: استان تهران معمولا مقصد مسافران قرار نمی‌گیرد و عموما به صورت گذری برای رفتن به شمال و جنوب کشور از آن تردد می‌کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن