گزارش

تناوب افزایش سرمایه بیمه آسیا در 4 سال اخیر

سید عبداله حسینی

 

بیمه آسیا چهاردهم بهمن ماه 1402 به دنبال تصویب مجمع عمومی فوق العاده، 400 میلیارد تومان به قلک سرمایه خود اضافه کرد و بدین ترتیب سرمایه شرکت از 3 هزار و 100 میلیارد تومان به 3 هزار و500 میلیار تومان افزایش یافت. در این مجمع که اکثریت سهامداران، رئیس هیئت مدیره، نائب رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل و اعضای هیأت مدیره بیمه آسیا، نمایندگان بیمه مرکزی، سازمان بورس و سازمان حسابرسی حضور داشتند، افزایش سرمایه بیمه آسیا از محل سود انباشته با اهداف اصلاح بهینه ساختار مالی، سودآوری پایدار، ارتقاء بیش از پیش سطح توانگری شرکت و همچنین افزایش کیفیت ارائه خدمات انجام شد.

تناوب افزایش سرمایه

این سومین افزایش سرمایه بیمه آسیا در مدت مدیر عاملی مسعود بادین از سال ۹۷ تا سالجاری است که قابل توجه ترین آن به ۲۴ آذر ۱۳۹۹باز می گردد. در مجمع فوق العاده آن روز، سرمایه بیمه آسیا با ۹۴۹ درصد افزایش به یک باره از رقم ۲۳۰ میلیارد تومان به ۲ هزار و ۴۱۳ میلیارد تومان از محل تجدید ارزیابی دارایی های ثابت، رسید که در نوع خود اقدام بزرگی بود.

در آن جلسه مدیر عامل بیمه آسیا به عنوان سخنران اصلی تاکید کرد: اساسا افزایش سرمایه، با هدف کاهش سهم واگذاری اتکایی اختیاری و افزایش سهم نگهداری انجام می شود و ظرفیت این شرکت را در قبول ریسک بالا می برد. از سوی دیگر، این موضوع، میزان نگهداری بیمه نامه های صادره و قبولی اتکایی بیمه آسیا را افزایش داده و سبب افزایش سودآوری و بازدهی فعالیت شرکت می شود.

مسعود بادین یکی از مهم‌ترین اهداف و نتایج افزایش سرمایه این شرکت، را شفافیت صورت‌های مالی و اطلاعات این شرکت اعلام کرده و افزود: شفافیت مالی شرکت، حضور بیمه آسیا در بازار رقابتی را تقویت می‌کند و انتظارات سهامداران را در ارتباط با صورت‌های شفاف مالی و همچنین سطح توانگری این شرکت در ایفای تعهدات خود در قبال بیمه گذاران، را محقق می سازد. حدود دو سال بعد در تاریخ ۹ بهمن ۱۴۰۱، سهامداران، مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره بیمه آسیا، نمایندگان بیمه مرکزی، سازمان بورس و سازمان حسابرسی در مجمع عمومی فوق العاده بیمه آسیا بار دیگر دور هم جمع شده و موافقت خود را با افزایش سرمایه ۲۸ درصدی از ۲ هزارو ۴۱۳ میلیارد ریال به ۳ هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال از محل سود انباشته اعلام کردند. حال بیمه آسیا با ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه در نقطه مطمئنی از توانایی مالی ایستاده و نسبت به بیشتر رقیبان خود جلوتر است، برتری که اتکای مردم به این بیمه خوشنام قدیمی را بیش از هر مزیت دیگر افزایش سرمایه، پر رنگ‌تر می‌کند.

 

 

لینک کوتاه خبر : https://tafahomonline.ir/?p=101982
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن