بین الملل

افزایش نگرانی‌ها نسبت به خشونت در پی تهدید و ارعاب مقام‌ های انتخاباتی آمریکا

ارعاب و تهدید علیه مقام‌ های انتخاباتی و نمایندگان آمریکایی موجب تشدید نگرانی‌ ها درباره خشونت شده است.

به گزارش تفاهم آنلاین به نقل از تسنیم، در حالی که طرفداران ترامپ خواستار توقف روند تایید نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ شده‌اند، ارعاب و تهدید مقام‌های انتخاباتی و نمایندگان و قانون گذاران موجب تشدید نگرانی‌ها درباره وقوع خشونت‌های احتمالی شده است. بر اساس این گزارش، مقام های رسمی ایالت آریزونا ۱۷ نوامبر اعلام کردند که تحقیقات درباره تهدید به مرگ شدن “کتی هابس” معاون فرماندار این ایالت را آغاز کرده‌اند.

در ایالت جورجیا نیز نمایندگان و قانونگذاران تهدید شده‌اند. گابریل استرلینگ مقام ارشد انتخاباتی ایالت جورجیا پیش از این در مصاحبه‌ ای ضمن انتقاد از ترامپ به خاطر شعله‌ور کردن آتش اعتراضات انتخاباتی با طرح ادعاهای بی پایه و اساس تقلب گسترده در انتخابات ریاست جمهوری، خواستار رفتار مسئولانه وی شده است.

وی از ترامپ و سایر جمهوری خواهان خواسته است تا تهدیدات خشونت آمیز علیه مقام‌های انتخاباتی را محکوم کنند.

نتایج جدیدترین نظرسنجی مشترک ان پی آر- پی بی اس نیوزهاوس- ماریست نشان می‌دهد تنها یک چهارم جمهوری خواهان نسبت به نتایج انتخابات ۲۰۲۰ اعتماد دارند.

دیوان عالی آمریکا روز جمعه شکایت دادستان کل تگزاس برای لغو پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست‌ جمهوری چهار ایالت کلیدی را رد کرد.

این دادخواست تگزاس در حالی با مخالفت دادگاه عالی آمریکا مواجه می‌ شود که ۱۲۶ نماینده جمهوری‌خواه رسما خواستار ابطال نتایج انتخابات ریاست جمهوری در چهار ایالت «جورجیا»، «میشیگان»، «پنسیلوانیا» و «ویسکانسین» شدند.

هابس در مصاحبه‌ ای تاکید کرد: به نظر من تهدیدات علیه من و سایر مقام‌های انتخاباتی، نتیجه مستقیم این تئوری‌های بی‌پایه و اساس در خصوص توطئه در انتخابات است.

النا پارنت سناتور دموکرات ایالت جورجیا نیز پس از آنکه بارها در شبکه‌های اجتماعی تهدید به مرگ شد، از پلیس خواسته است تا از او محافظت کند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن