اقتصادی

برگزاری بزرگ ترین پروژه آموزشی تاریخ بازار سرمایه کشور

 

روز دوشنبه، 22 آبان ماه نشست خبری کارگزاری بانک صادرات به منظور رونمایی از برگزاری بزرگترین پروژه آموزشی تاریخ بازار سرمایه کشور ویژه پرسنل بانک صادرات با حضور اصحاب رسانه برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری تفاهم آنلاین ، سید هادی ابطحی مدیر عامل کارگزاری بانک صادرات گفت: بزرگ‌ترین پروژه آموزشی در تاریخ بازار سرمایه ویژه پرسنل بانک صادرات برگزار شده است. این دوره اموزشی توسط بانک صادرات و کانون کارگزاران و کارگزاری بانک صادرات برگزار می‌شود.
وی افزود: این دوره اموزشی وسعت زیادی از نظر جغرفیایی دارد و ۲۰۰۰ شعبه بانک صادرات درگیر آموزش می‌شوند و این موضوع وسعت آموزش بازار سرمایه را افزایش می‌دهد. زیر ساخت‌ ای تی به صورت تعاملی فراهم شده است و نو آوری خوبی در این زمینه انجام گرفته است. بانک صادرات قصد دارد موضوع آموزش را در اولویت قرار دهد و این موضوع اهمیت زیادی دارد و در سر فصل اصلی آموزش موضوعات مهمی قرار گرفته است و گواهی نامه در این دوره‌ها صادر می‌شود. هرایستگاه بانک صادرات به یک شعبه معاملاتی تبدیل خواهد شد.

سید هادی ابطحی گفت: آموزش نقش اساسی در حرکت نقدینگی از بازار‌های سفته بازی به بازار سرمایه و تولید دارد، چرا که در بازار‌های سفته بازی آموزش کامل و کافی وجود ندارد. اما کسی که با دانش در بازار سرمایه، سرمایه گذاری می‌کند می‌تواند هیجانات خود را کنترل کند و می‌تواند پرتفوی خود را مدیریت کند. در این شرایط سرمایه گذار بازار سهام در کوتاه مدت و در بلند مدت در این بازار موفق خواهد شد. با استفاده از آموزش نفوذ بازار سرمایه در بین مردم افزایش خواهد یافت و حتی نقاط دوردست می‌توانند با استفاده از آموزش‌هایی که می‌بینند در این مناطق نیز سرمایه جدب بازار سهام شود.
در ادامه این نشست سید محمد یزدی خواه معاون بانکداری جامع بانک صادرات گفت: نقش اموزش در موفقیت افراد در بازار سرمایه مهم است و باید به این مهم توجه بیشتری داشته باشیم. متاسفانه اعتماد به بازار کاهش یافته است، زیرا افرادی که در گذشته به بازار ورود کرده بودند آموزش ندیده بودند. باشگاه مشتریان بانک صادرات نقش مهمی دارد تا افراد اموزش ببینند تا در معاملات خود موفق شوند.
در ادامه این نشست مسلم نیلچی معاونت آموزش کانون کارگزاران گفت: کانون ۲۰۰ عضو و ۱۱ هزار پرسنل دارد و افزایش سواد مالی در اقتصاد را بر عهده دارد. کانون در گواهی نامه‌های اموزشی نقش اساسی دارد و قرار است .آموزش بورس در سر فصل مدارس قرار گیرد و کانون مهمترین مرکز اموزش بازار سرمایه است و کانون در این زمینه ۷ گواهی نامه کاربردی دارد که آخرین آن مدیریت ریسک است که گواهی نامه جدیدی را منتشر کرده است و یکی از ابزار‌های مدیریت ریسک اوراق مشتقه است که نیاز به آموزش تخصصی دارد.

لازم به ذکر است، بنا به اهداف عالیه شرکت کارگزاری و نیز بانک صادرات ایران در راستای ارتقاء سطح دانش و مهارت‌های عمومی و تخصصی پرسنل در حوزه بازار سرمایه که ارائه خدمات بهتر و پاسخگویی مناسب تر به مشتریان را به دنبال خواهد داشت؛ و نیز استفاده بهینه از ظرفیت‌های علمی و اجرایی شرکت‌های تخصصی فعال در این حوزه توافقات سه جانبه ای فی مابین کانون کارگزاران بورس اوراق بهادار کارگزاری بانک صادرات ایران و بانک صادرات ایران برای برگزاری این دوره آموزشی کلان حاصل گردید.
مخاطبین آموزش طی این توافقنامه کلیه پرسنل شاغل در بانک صادرات ایران می‌باشند.

لینک کوتاه خبر : https://tafahomonline.ir/?p=99553
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن