انرژی

برق ۲۵ میلیون ایرانی رایگان شد

مدیر عامل توانیر گفت: شبکه فرسوده بیش از ۱۰ هزار روستا در قالب این طرح طی امسال بهینه سازی و اصلاح خواهد شد که جمعیتی بالغ بر ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر را در برخواهد گرفت.

به گزارش تفاهم آنلاین، محمد حسن متولی‌ زاده مدیر عامل توانیر در مراسم افتتاح طرح های صنعت برق هفته ششم پویش هر هفته #الف ب-ایران که با حضور رضا اردکانیان وزیر نیرو از محل مرکز پایش صنعت برق برگزار شد، عنوان کرد: نزدیک به ۱۰۰ درصد از روستاهای کشور به شبکه برق پایدار هستند، این در حالی است که ۱ میلیارد نفر در سراسر دنیا از نعمت برق بی‌ بهره‌ می باشند.

مدیر عامل توانیر در بیان اینکه شبکه‌های برق رسانی روستایی در سال‌ های اخیر و به دلایل طبیعی فرسودگی زیادی پیدا کرده و در برخی روستاها به دلیل اجرای طرح هادی روستایی نیاز جدی به اصلاح و بازسازی دارد، عنوان کرد: با توجه به تعامل خوب دولت و مجلس شورای اسلامی اعتبارهای خوبی برای صنعت برق در بودجه امسال دیده شده است.

متولی‌زاده در ادامه عنوان کرد: براین اساس و با توجه به ردیف‌های اختصاصی در بودجه طرح جهادی بهارستان با هدف بهینه‌سازی و اصلاح شبکه‌های فرسوده روستایی از امروز کلید خورد.

وی در ادامه افزود: شبکه فرسوده بیش از ۱۰ هزار روستا در قالب این طرح طی امسال بهینه‌سازی و اصلاح خواهد شد که جمعیتی بالغ بر ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر را در برخواهد گرفت.

مدیرعامل توانیر با اشاره به اینکه در قالب این طرح ۱۵۰ هزار مشترک جدید روستایی که در صف دریافت‌ برق بودند از این نعمت برخوردار خواهند شد، گفت: درقالب این طرح ۱۰ هزار کیلومتر شبکه احداث خواهد شد و ۴ هزار دستگاه ترانسفورماتور و ۲۰۰ هزار پایه روشنایی نصب خواهد شد.

*۷٫۵ میلیون مشترک کم مصرف مشمول تخفیف ۱۰۰ درصدی برق

متولی زاده  پیرامون طرح برق امید گفت: این طرح با هدف تشویق مردم به اصلاح الگوی مصرف‌برق طراحی شده و ۷ ما از زمان ابلاغ آن می‌گذرد.

وی در بیان اینکه ۷٫۵ میلیون خانوار از تخفیف ۱۰۰ درصدی برق استفاده می‌کنند، گفت: میزان مشترکان پرمصرف نسبت به سال گذشته ۶٫۵ درصد کاهش پیدا  کرده است.

مدیر عامل توانیر در تشریح اینکه کتابچه آموزش کاهش مصرف برای مشترکان پر مصرف آماده شده و به‌زودی درب خانه این مشترکان توزیع می‌ شود، تاکید کرد: در شرایطی که پس از مدت مشخص، مشترکان پر مصرف در رویکرد خود تجدید نظر نکنند مشمول اصلاح تعرفه‌برق خواهند شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن