گزارش

استقبال مردم از نخستین جشنواره ملی و بین‌المللی سرود فجر

استقبال مردم در سراسر کشور از سرودهای منتخب استانی نخستین جشنواره ملی و بین‌المللی سرود فجر کم‌نظیر بوده است.

به گزارش پایگاه خبری تفاهم آنلاین؛ پس از اجرای داوری‌های بخش استانی جشنواره سرود فجر ۴ گروه منتخب از هر استان برای جلب آرای مردمی به مرحله رقابت‌های مردمی راه یافته که با توجه به پخش سرود گروه‌های منتخب از شبکه‌های استانی و رقابت پرشور و هیجان‌انگیزی که میان گروه‌های سرود هر استان در ایام نوروز ۱۴۰۱ شکل گرفت، در مجموع تعدادی بالغ بر ۳۲۷ هزار نفر از طریق سامانه پیامکی و اپلیکیشن تلوبیون در این رویداد مردمی شرکت کردند و نظر خود را به ثبت رساندند.

اقبال کم‌نظیر مردم در تمامی استان‌ها به این رویداد سرود نشان از علاقه و علقه خاص مردم به سرود و فرهنگ ارزشی میهن اسلامی ایران است.

در این جشنواره ۲۶۷۰ گروه با بیش از ۳۵۰۰ اثر شرکت کرده‌اند که بخش رای مردمی با پایان تعطیلات نوروزی به پایان رسید. هر استان علاوه بر برگزیدگان هیات داوران،  منتخبین مردمی نیز مشخص شده که در اواخر فروردین ماه و اوایل اردیبهشت سال جاری آیین اختتامیه استانی برگزار خواهد شد.
از هر استان دو گروه به مرحله کشوری راه یافته و در مسابقه بزرگ تلویزیونی به رقابت خواهند پرداخت.

این جشنواره در قالب تولید سرود، آکاپلا (همخوانی بدون موسیقی)، بازخوانی سرود و ایده (نماهنگ و اجرای پاتوقی) برگزار می‌شود. مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری سازمان بسیج متولی برگزاری نخستین جشنواره ملی و بین‌المللی سرود فجر است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن