البرز

اجرای پروژه‌های شهرداری کرج، نیازمند منابع مالی

شهردار کرج گفت: برای اجرای برخی پروژه‌های تعریف‌شده مدریت شهری به منابع مالی نیاز داریم.

به گزارش تفاهم آنلاین، علی کمالی‌زاده در دویست و سی و پنجمین جلسه شورای شهر کرج با اشاره به اینکه در این جلسه از صحن علنی شورا اعضاء به موضوعات مهمی در خصوص مسائل شهری اشاره کردند، افزود: برخی از این موضوعات نیاز به توضیح دارد و برخی از تذکرات شورا نیز با دقت پیگیری و نتیجه آن ارائه خواهد شد.

وی با بیان اینکه برای اجرای برخی پروژه‌های تعریف‌شده برای شهر به تملکاتی نیاز است، گفت: بدون شک تملک این املاک به منابع دریافتی نیاز دارد و تا وقتی منابع مالی موردنیاز تأمین نشود، تملکات به‌سختی صورت می‌گیرد.

شهردار کرج در ادامه به اجرای پروژه دسترسی به حلقه دره و اصلاح هندسی آن اشاره کرد و افزود: بخش عمده‌ای از عملیات خاک‌برداری این پروژه انجام‌شده است.

این مسئول تأکید کرد: بخشی از این مجموعه خارج از حریم قانونی شهرداری کرج است به همین دلیل برای اجرای پروژه‌ها به هماهنگی با اداره کل راه و شهرسازی نیاز است.

کمالی‌زاده همچنین به وضعیت برخی پروژه‌های کلان‌شهری اشاره کرد و توضیح داد: عملکرد شهرداری در خصوص پروژه‌های عمرانی وابستگی زیادی به وضعیت تخصیص بودجه دارد.

وی تأکید کرد: در بودجه سال گذشته شهرداری هیچ تکلیفی مبنی برجذب ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل پروژه‌های عمرانی نداشت ولی با پیگیری، موفق به جذب این اعتبار شد.

شهردار کرج گفت: امسال برای کمربند شمالی حدود ۸۰ میلیارد تومان از سوی دولت مصوب شد ولی شهرداری قبل تزریق این اعتبار، حدود ۱۳۰ میلیارد تومان برای این پروژه هزینه کرده بود که ۵۰ میلیارد تومان از اعتبار مصوب دولت نیز بیشتر بوده است

این مسئول بیان کرد: قرار بود تا پایان این دوره از شورا برخی از پروژه‌های عمرانی شاخص شهر به بهره‌برداری برسد ولی باید شرایط و امکانات لازم برای این کار وجود داشته باشد.

کمالی‌زاده با اشاره به مشکل تأمین سیمان برای پیشبرد فیزیکی این پروژه‌ها افزود: برای پیشبرد پروژه‌های عمرانی شهر به سیمان نیاز داریم و در این خصوص استاندار البرز رایزنی‌هایی با مدیر سیمان آبیک انجام داده و علاوه بر این قرار شده بخشی از نیاز موجود هم از طریق شهرهای کاشان و همدان تأمین شود این مسئول توضیح داد: کمبود سیمان صرفاً مختص کرج نیست و مسئله‌ای است که تمام کلان‌شهرهای کشور را درگیر کرده است.

وی در پایان سخنان خود به شرایط توزیع آسفالت هم اشاره کرد و گفت: توزیع آسفالت به شرایط آب و هوایی و دمای خاصی نیاز دارد و در برودت هوا آسفالت‌ریزی به‌سختی انجام می‌شود و نتیجه دلخواه را نخواهد داشت.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن