گزارش

6 نکته برای مبل شویی در منزل

یکی از روش های تمیز کردن و شستشوی مبل ها، مبل شویی در منزل می باشد. مبل شویی در منزل امکان پذیر می باشد اما نیاز به توجه دقت بالایی دارد. شما می توانید مبلمان خود را در منزل با استفاده از روش ها و مواد مختلف شستشو دهید و یا از خدمات مبل شویی در منزل مراکز مختلف استفاده کنید.

چند نکته در رابطه با شستشوی مبل در منزل

گفتیم که مبل شویی یا شستشوی مبل های کار ساده است اما نیاز به توجه دارد. از این رو بهتر است به نکات و مواردی که در این زمینه وجود دارد توجه داشته باشید تا به دلیل شستشوی نادرست مبلمان شما دچار خرابی نشوند.

1.    اطمینان از نوع پارچه مبل

قبل از اقدام به شستشوی مبل با استفاده از هر روشی ابتدا باید از نوع پارچه ای که در مبل شما به کار رفته است اطمینان حاصل کنید و مطمئن شوید که می توان آن را در منزل شستشو داد. این موضوع بسیار حائز اهمیت است زیرا برخی از مبل ها با استفاده از پارچه ها و متریال های حساس مانند پشم، ابریشم، چرم و غیره تولید شده اند.در صورتی که در مبل های شما از این نوع پارچه ها به کار رفته است به هیچ عنوان نباید آن ها را در منزل شستشو دهید؛ در چنین حالتی حتما باید شستشوی آن ها را به مراکز معتبر و افراد متخصص بسپارید تا مبل های شما را با استفاده از روش های خاص شستشو دهند.

6 نکته برای مبل شویی در منزل

2.    پاره نبودن پارچه مبل

توصیه می شود قبل از شستشوی مبل تمام بخش ها و قسمت های مختلف مبل را به طور کامل برسی کرده و اطمینان حاصل کنید که هیچگونه شکاف یا پارگی در آن وجود ندارد.در صورتی که در مبل شکاف یا پارگی وجود دارد باید قبل از شستشو آن ها را برطرف کنید. شستن مبل در صورت پاره بودن می تواند باعث افزایش میزان پارگی شود و مبل را به طور کامل خراب کند.

3.    استفاده از مواد شوینده با کیفیت

توجه داشته باشید که جهت مبل شویی یا شستشوی مبل های خود در منزل توصیه می شود که حتما از مواد شوینده با کیفیت و مناسب استفاده کنید.استفاده از مواد شوینده مرغوب ، کیفیت شستشو را افزایش می دهند. اما در صورتی که از مواد نامرغوب و بی کیفیت استفاده کنید ممکن است به بافت پارچه مبل آسیب وارد شود و طول عمر مفید آن کاهش یابد.

4.    عدم استفاده بیش از حد از مواد شوینده

دقت داشته باشید که برای شستشوی مبل، باید از مقدار و میزان مناسبی از مواد شوینده استفاده کنید. استفاده زیاد از مواد شوینده باعث می شود که پارچه مبل بسیار خیس شود و به بافت های آن آسیب وارد شود. از این رو بهتر مواد شوینده به مقدار مناسبی استفاده کنید تا مشکلی برای مبل ها ایجاد نشود.

5.    از بین برد لکه ها

قبل از شستشوی مبل های در صورتی که بر روی مبل لکه ای وجود دارد، باید آن را به طور کامل از بین ببرید. برای این کار ابتدا باید نوع لکه را شناسایی کنید و برسی کنید که آیا آن لکه یک لکه سخت است یا خیر. پس از شناسایی لکه مورد نظر باید آن را با استفاده از مواد شوینده مناسب از بین ببرید و پاک کنید. در صورتی که لکه موجود بر روی مبل بسیار سخت و با استفاده از مواد شوینده امکان تمیز کردن آن وجود ندارد، بهتر است از خدمات حرفه ای مبل شویی استفاده کنید.

6.    خشک کردن مبل پس از شستشو

پس از شستشوی مبل نباید آن را به طور کاملا خیس رها کنید. توصیه می شود که حتما پس از شستشوی مبل آن را کاملا خشک کنید.
برای این کار می توانید از یک دستگاه خشک کن و یا هواکش استفاده کنید. توجه داشته باشید که در صورت استفاده از دستگاه نباید آن را به طور مستقیم بر روی مبل قرار دهید. بهتر است که این کار را با حرارت و گرمایی ملایم و با رعایت فاصله از مبل انجام دهید.

شستشوی مبل در منزل تا حدودی نیاز شما را تامین می کند ولی برای نظافت کامل و تمیزی مثل روز اول ، خدمات حرفه ای مبل شویی در منزل مورد نیاز است. خشکشویی آنلاین حباب در تهران ، کلیه خدمات شستشو و خشکشویی منزل را انجام می دهد. مبل شویی ، پرده شویی ، خشکشویی لباس عروس ، خشکشویی کفش و کتانی و… از جمله خدماتی است که با یک تماس در دسترس شما است .
91092732 – 021
www.hobabb.com

 

لینک کوتاه خبر : https://tafahomonline.ir/?p=94491
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن