گزارش

۳ راه حل رایج برای درمان کمر درد

یکی از رایج ترین ناراحتی های که ممکن است افراد در هر سن و با هر جنسیتی با آن مواجه شوند، کمر درد می باشد. کمر درد ممکن است به دلایل مختلفی بروز پیدا کند و در نتیجه آن مهره های ستون فقرات دچار اختلال شده و مشکلات زیادی را برای افراد جهت انجام فعالیت های مختلف ایجاد خواهد کرد. کمر درد می تواند شدید یا خفیف باشد که شدت آن با توجه به نوع عارضه ایجاد شده در کمر متفاوت است. این دردها معمولا از ابتدای ستون فقرات نزدیک به گردن تا انتهای کمر را شامل می شود. بسیاری از انواع کمر دردهایی که از نوع خفیف می باشند، به راحتی با انجام برخی درمان های مخصوص بهبود پیدا می کنند و کمر دردهای شدید نیز تحت نظر پزشک قابل درمان می باشند.

انواع مختلف کمر درد

به طور کلی دردهایی که در ناحیه کمر ایجاد می شند، با توجه به نوع عارضه ایجاد شده در کمر متفاوت می باشند. برخی از انواع کمر دردها در اثر طرز ایستادن و نشستن های غیرصحیح افراد در طول زمان ایجاد می شود که در نتیجه موجب تغییر شکل ستون فقرات شده و در مواردی باعث بروز کژپشتی می شود که درد زیادی به همراه دارد. برخی از انواع دردهای کمر به دلیل بروز بیماری هایی نظیر فتق کمر و یا آرتروز می باشد. در این نوع بیماری ها در ناحیه کمر سوزش و درد زیادی ایجاد شده و به ناحیه ستون فقرات فشار وارد می گردد. ممکن است کمر درد در اثر بروز آسیب دیدگی و ضرباتی به کمر رخ داده باشد که در نتیجه آن اندام های اسکلتی و استخوانی کمر دچار شکستگی، تغییر شکل و … می شوند که برای درمان آن باید به پزشک مراجعه شود. در صورتی که ماهیچه های کمر در اثر عوامل مختلفی دچار التهاب و کشیدگی بیش از حد شده باشند نیز دردهایی در ناحیه کمر ایجاد می شود که با استفاده از چندین راهکار خانگی قابل رفع می باشد. خانم های باردار در این دوران نیز به دلیل وزن زیاد شکم دچار کمر دردهای زیادی می شوند که امری طبیعی است و قابل درمان می باشد.

راه های درمان کمر درد

خرید کمربند طبی

بریس یا کمربندهای طبی از جمله محصولاتی هستند که در زمینه درمان انواع کمر دردها بسیار کارآمد می باشند. استفاده از این نوع کمربندها موجب می شود تا درد کمر تسکین پیدا کرده و از تشدید درد و همچنین بروز آسیب دیدگی به این ناحیه جلوگیری شود. افراد به کمک این کمربندها می توانند موجب سرعت بخشیدن به روند درمان و بهبودی کمر خود شوند. کمربند طبی موجب از بین رفتن ضعف ماهیچه های کمر شده و از تغییر حالت ستون فقرات نیز جلوگیری می نماید. کاربرد این کمربندهای طبی در زمینه درمان، نگهداری و حفظ ستون فقرات کمر می باشد. از این رو افراد با کمر دردهای خفیف و شدید زیر نظر پزشک از این محصول کاربردی استفاده نمایند. جهت خرید انواع کمربند طبی به این سایت مراجعه نمایید.

فیزیوتراپی

یکی از روش های درمانی که توسط پزشک برای انواع خاصی از کمر دردها که به دلیل تغییر حالت مهره های ستون فقرات تجویز می شود، فیزیوتراپی می باشد. فیزیوتراپی موجب می شود تا درد مفاصل کمر به میزان زیادی بهبود پیدا کرده و ستون فقرات حالت مناسبی پیدا نماید. درمان هایی که توسط فیزیوتراپ برای درمان کمر درد مشخص می شود، با توجه به علائم و شدت کمر درد متفاوت می باشد. برخی از انواع این درمان ها جهت حفظ حالت ستون فقرات بوده و موجب افزایش تحرک مفاصل کمر می گردد. برخی دیگر از انواع این درمان ها نیز موجب حفظ انعطاف و استقامت ستون فقرات می گردد.

خرید قوزبند کمربند

برخی مواقع به دلیل مشکلاتی که در ستون فقرات زیر گردن به وجود می آید و یا قوز پشت ، فرد دچار کمردرد میس شود. در این مواقع می توان از قوزبند کمربند طبی که علاوه بر اصلاح قوز کمر ، برای بهبود کمردرد نیز میسر است، استفاده نمود. این محصول که دو کار را به صورت همزمان انجام می دهد، علاوه بر بهبود بیمار، باعث صرفه جویی در هزینه ها نیز می شود .

استفاده از ماساژ

یکی دیگر از راه های درمانی که برای رفع کمر درد مورد استفاده قرار می گیرد، ماساژ است. ماساژ می تواند موجب کاهش درد کمر شده و هرگونه گرفتگی و بد شکلی ماهیچه های کمر را بهبود ببخشد. افراد برای از بین بردن فشار و درد در ناحیه کمر خود می توانند به یک فرد متخصص در زمینه ماساژ کمر مراجعه نمایند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن