استان ها

13 هزار واحد مسکن مهر شهر پرند دفترچه قسط دریافت نکرده‌اند/ متقاضیان تا پایان سال فرصت دارند

مدیرعامل شهر جدید پرند با اشاره به ابلاغ بانک مسکن مبنی بر افزایش نرخ سود تسهیلات واحدهای مسکن مهر از 4 درصد به 18درصد برای متقاضیانی که نسبت به دریافت دفترچه اقساط و تحویل واحد خود اقدام نمی‌کنند، گفت: تا قبل از عید متقاضیان مسکن مهر فرصت دارند نسبت به تحویل دفترچه‌ و واحدهای‌خود اقدام کنند.

محسن وطن‌خواهی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در پاسخ به اینکه آیا بانک مسکن افزایش نرخ سود تسهیلات مسکن مهر از 4 درصد به 18 درصد برای متقاضیانی که نسبت به دریافت دفترچه اقساط و تحویل واحدهای مسکونی خود اقدامی نکنند دستورالعملی صادر کرده است یا خیر، گفت: بانک مسکن در خصوص عدم تحویل واحدهای مسکن مهر و فروش اقساطی نگرانی‌هایی داشت به همین منظور این برنامه جدید را به شرکت عمران پرند ابلاغ کرده است. به هر حال این اقدام پیشنهاد بانک مسکن است چرا که گردش مالی تسهیلات مسکن مهر در بانک مسکن است و شرکت عمران پرند فقط حامی مردم بوده و در اخذ و نظارت تسهیلات نقش دارد.

وی افزود: در شهر جدید پرند 74 هزار واحد مسکن مهر تحویل و یا آماده تحویل است این در حالی است تنها 60 هزار کارت قسط صادر شده است پس حدود 13 تا 14 هزار دفترچه اقساط برای واحدهای مسکن مهر صادر نشده است. از روز گذشته که این اطلاعیه به اطلاع متقاضیان مسکن مهر رسیده متقاضیانی که دفترچه قسط تحویل نگرفته و واحدهای خود را تحویل نگرفته بودند به تکاپو افتاده و به کارگزاری مسکن مهر مراجعه کرده‌اند.

وطن‌خواهی افزود: از روز گذشته 200 کارت قسط صادر شده است و به نظر می‌رسد این روند دریافت دفترچه قسط و تحویل واحدها ادامه پیدا کند.

  مدیرعامل شهر جدید پرند با بیان اینکه بانک مسکن مدعی این اقدام بود و آن را پیشنهاد داد و اتفاقاً پیشنهاد خوبی بود، گفت: این اقدام 2 ماه طول می‌کشد و به نظر می‌رسد روند دریافت دفترچه قسط بهتر شود. بنابراین بانک مسکن در پایان سال از ما درخواست داوری خواهد کرد و ما اجازه می‌دهیم که آنها نسبت به واحدهایی که دفترچه قسط دریافت نکرده‌اند تسهیلات را از 4 درصد به 18 درصد افزایش دهند.

وطن‌خواهی تأکید کرد: از نظر قانونی واحدهای مسکن مهر بعد از 85 درصد پیشرفت فیزیکی باید دفترچه قسط بگیرند که اتفاقاً این کار به نفع متقاضیان است چرا که دیگر پیمانکاران نمی‌توانند قیمت واحدها  را افزایش دهند.

وی در پاسخ به اینکه تا پایان سال چه تعداد واحد در شهر پرند افتتاح خواهد شد، گفت: در فاز 6 شهر جدید پرند 4 هزار واحد مسکن مهر افتتاح خواهد شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن