کارآفرینی

 ۲۰۰ هزار شغل توسط بنیاد برکت ایجاد می‌شود 

مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) گفت: تا پایان سال جاری ۲۰۰ هزار شغل از طریق بنیاد برکت ایجاد خواهد شد.

به گزارش تفاهم آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، امیرحسین مدنی به اشتغال‌زایی در مشاغل کوچک و متوسط اشاره کرد و افزود: در این حوزه که اشتغال کارگاهی، بنگاهی و واحد‌های تولیدی نامیده می‌شود، در ۳۶۰ مجموعه سرمایه‌گذاری شده است.

وی، مشارکت در سهام، مشارکت مدنی و ارائه تسهیلات را سه روش سرمایه‌گذاری در بنگاه‌های تولیدی خرد و متوسط بیان کرد و گفت: اساس فعالیت ما مشارکت در سهام است، به این حالت که مجموعه‌ای که به صورت نیمه‌فعال است و نمی‌تواند ظرفیت تولید خود را محقق کند و یا دچار رکورد شده است، بنیاد برکت ورود می‌کند و ۴۹ درصد از منابع آن را تامین و با راه‌اندازی مجدد، این واحد در اختیار بخش خصوصی قرار می‌گیرد تا به چرخه تولید بازگشته و احیاء شود و بعد از سه تا ۵ سال با جان گرفتن واحد تولیدی، بنیاد برکت از آن خارج می‌شود.

مدیرعامل بنیاد برکت همچنین گفت: تاکنون در ۳۶۰ بنگاه و واحد تولیدی سرمایه گذاری شده که از ۲۵۰ واحد خارج شدیم و در ۱۱۰ واحد بنگاه تولیدی فعالیتمان ادامه دارد.

مدنی افزود: امسال به علت نام‌گذاری ۹۹ با عنوان سال “جهش تولید”، ۱۱۰ واحد تولیدی را با سرمایه‌گذاری احیاء خواهیم کرد. وی گفت: تاکنون ۵۰ درصد احیای بنگاه‌ها واحد‌های تولیدی محقق شده است.

وی اظهار داشت: در برخی زمینه‌ها از جمله پوشاک، آبزیان و لوازم‌التحریر ایرانی-اسلامی به طور خاص ورود می‌کنیم. مدیرعامل بنیاد برکت گفت: در حوزه لوازم‌التحریر ایرانی-اسلامی ۱۱۰ واحد را که ۷۰ واحد آن خرد و ۴۰ واحد کارگاهی بود، احیاء و راه‌اندازی کردیم.

مدنی همچنین گفت: بنیاد برکت، ۳۰ ماه در کنار فرد متقاضی چه در شغل‌های خرد، چه در مجموعه‌های بنگاهی و کارگاهی قرار می‌گیرد که با این امر نزدیک به ۲۰۰ هزار شغل ایجاد می‌شود.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
< >