مناطق آزاد-گردشگری

کیش، منطقه‌ای پیشرو در بهره‌گیری از خودروهای پاک

سازمان منطقه آزاد کیش با هدف ارتقای جزیره کیش به عنوان منطقه‌ای پیشرو در بهره‌گیری از فناوری‌های نوین و خودروهای پاک با شرکت خودروسازان جنوب تفاهم‌نامه همکاری امضاء کرد.

به گزارش تفاهم آنلاین، این تفاهم‌نامه همکاری و هم افزایی در زمینه تولید، عرضه و استفاده از انواع خودرو و موتورسیکلت‌های الکتریکی به عنوان حمل و نقل پاک در جزیره کیش و همچنین نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی با بهره‌گیری از انواع خودرو، موتور سیکلت، شاتل و تاکسی‌های الکتریکی به امضاء رسید.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در مراسم امضای این تفاهم‌نامه با تاکید بر ضرورت عملیات اجرایی این طرح مهم و ارزشمند بر اساس برنامه زمان بندی شده در تفاهم‌نامه گفت: تحقق یافتن چنین طرحی در جزیره کیش، یک مطالبه مردمی است.

غلامحسین مظفری در ارزیابی نخست برای اجرای طرح خودروهای الکتریکی و شارژی در جزیره کیش افزود: سازمان منطقه آزاد کیش در راستای مسئولیت اجتماعی ضمن ساماندهی وضع موجود یک استاندارد قابل توجهی برای اجرای این طرح مهم اقتصادی پیش بینی کرده است.

وی با بیان این که فعالان بخش خصوصی توانمندی که از سرمایه مالی خوبی برخوردار بوده و نسبت به ارائه ایده‌های نو اقدام می‌کنند مورد استقبال و حمایت سازمان قرار می‌گیرند، اظهار داشت: طرح ساماندهی موتورهای شارژی در این منطقه یک امر ضروری و اجتناب نا پذیر است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، تصریح کرد: از نظر حقوقی و قانونی ممنوعیت ورود موتورهای شارژی به جزیره کیش اعلام شده است اما برای اجرای این طرح، ورود ۱۰۰ دستگاه موتور شارژی را در قالب یک برنامه دقیق و منظم در دستور کار خود قرار دادیم.

به گفته مظفری، اجرای این طرح با همکاری و هم افزایی شرکت عمران، آب و خدمات منطقه آزاد کیش و شرکت خودروسازان جنوب عملیاتی می‌شود و علاوه بر مسیر اختصاصی دوچرخه سواری “ایستگاه‌ها و مسیرهای ویژه برای تردد موتورسیکلت و دوچرخه” به طول ۴۲ متر در این طرح پیش بینی شده است که تا پایان سال اجرایی و زیرساخت‌های لازم ایجاد می‌شود.

وی، تولید خودرو و بهره مندی از فناوری‌های جدید در صنعت خودروی پاک را نیاز جدی کشور عنوان کرد و گفت: سازمان منطقه آزاد کیش با همکاری شرکت خودروسازان جنوب نسبت به راه اندازی خط تولید خودورهای پاک اقدام کرده است و مذاکراتی متعددی نیز در خصوص بهره مندی از امکانات “کیش خودرو” با وزارت صنعت و معدن انجام داده است.

رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش، تصریح کرد: شرکت سایپا نیز در خصوص راه اندازی خط تولید خودروی‌های برقی در جزیره کیش اعلام آمادگی کرده است.

مظفری با اشاره به این که طرح راه اندازی خط تولید خودروهای پاک اولویت نخست کشور است و سازمان منطقه آزاد کیش به عنوان حاکمیت از این طرح استقبال می‌کند افزود: سازمان ضمن حمایت از این طرح، خود را متعهد به این کار ارزشمند و مهم اقتصادی می‌داند تا با سرعت بیشتر و کیفیت مناسب تر آغاز و به سر انجام برسد.

سیامک حجت – مدیرعامل شرکت خودروسازان جنوب نیز در ادامه، با بیان اینکه جزیره کیش به عنوان قطب گردشگری و منطقه پاک در سطح کشور مطرح است گفت: با مدیریت مدبرانه غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش به زودی خط تولید خودروهای پاک در این منطقه راه اندازی خواهد شد.

وی با تقدیر از اهتمام تیم ارزشمند و متخصص سازمان منطقه آزاد کیش برای سرعت بخشیدن به اجرای این طرح مهم افزود: به مناسبت گرامی داشت ۲۲ بهمن و چهل و دومین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی این طرح در جزیره کیش اجرایی می‌شود.

به گفته مدیرعامل شرکت خودروسازان جنوب، در فاز نخست این طرح راه اندازی موتور سیکلت‌ها با یک روش جدید دارای پلاک، بیمه و وسایل ایمنی در اختیار موتور سوار‌ها قرار خواهد گرفت.

حجت افزود: موتورسیکلت‌هایی که در این طرح استفاده می‌شود موتورهایی هستند که در فرانسه، ایتالیا و آلمان مورد استفاده قرار گرفته و از آخرین فناوری روز دنیا برخوردار هستند.

وی تصریح کرد: باطری‌های به کار رفته در این محصولات از لیتانیوم است و از نیروی متحرک بوش آلمان استفاده می‌شود و از بالاترین سطح استاندارد در کشور برخوردار است.

مدیرعامل شرکت خودروسازان جنوب از احداث خط تولید خودروهایی الکتریکی تا سال آینده در جزیره کیش خبر داد و گفت: طرح صنعت خودرو سازی را از ایده تا محصول در جزیره کیش اجرا خواهیم کرد و آموزش نیروی انسانی نیز در طراحی و تولید و نگهداری خودروها و موتورهای الکتریکی پیش بینی شده است.

همچنین داریوش سلیمی – معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به این که کیش به عنوان جزیره سبز و پاک از اهمیت بالایی در سطح کشور برخوردار است افزود: کیش می‌تواند نمادی از جزیره سبز در سطح کشور باشد.

گفتنی است که در این مراسم، سید محمدرضا مداح مشاور و مدیرکل حوزه مدیرعامل و برخی از معاونان سازمان منطقه آزاد کیش و ابوالفضل طیبی مدیرعامل شرکت عمران، آب و خدمات منطقه آزاد کیش حضور داشتند.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن