فرهنگی

چرا یک سالن کنفرانس خوب در کیفیت اجرا تاثیر دارد؟

اگر به دنبال یک سالن کنفرانس خوب در اصفهان هستید بهتر است قبل از هر کاری بدانید کیفیت اجرا به اندازه زیادی متاثر از سالنی است که انتخاب کرده اید. در طراحی این سالن عوامل مختلفی باید لحاظ شود تا بتواند پاسخگوی نیاز شما در این حوزه باشد.

اما نیاز شما در این خصوص چیست؟ تامین مکانی راحت از هر لحاظ که بتواند مانع از ایجاد مشکلات ناخواسته در زمان اجرا شود. پس در این خصوص به کارگیری تجهیزات به روز و متناسب با اندازه سالن می تواند به ارتقاء کیفیت اجرا کمک نماید.

سالن کنفرانس خوب چه ویژگی هایی دارد؟

از ویژگی های یک سالن کنفرانس خوب در اصفهان راحتی دسترسی به آن برای شرکت کنندگان می باشد. این نکته اهمیت ویژه ای دارد و می تواند در تعداد شرکت کنندگان نیز تاثیرگذار باشد. سالن کنفرانس باید طوری طراحی شده باشد که بتواند پاسخگوی همه نیازهای شرکت کنندگان بوده و با موفقیت اجرا گردد. از دیگر ویژگی های یک سالن مناسب می توان به افزایش بازدهی اشاره کرد.

علاوه بر موارد ذکر شده یک سالن کنفرانس خوب در اصفهان باید دارای ویژگی های زیر باشد:

 1. روشنایی سالن : برای استفاده از تجهیزات ویدئو کنفرانس، نور و روشنایی محیط باید مناسب باشد. استفاده از سیستم های معمولی اصلا برای این منظور پیشنهاد نمی شوند زیرا کفایت نمی کنند. در صورتی که در محل حضار بتوانید نورپردازی را تقویت کنید، می توانید کیفیت فیلمبرداری را نیز افزایش دهید. استفاده از پرده های مناسب برای پوشش پنجره ها می تواند مانع از ورود نور اضافی به فضای داخلی سالن گردد.
 2. پوشش سطح : از دیگر مشخصه های یک سالن کنفرانس خوب در اصفهان می توان به نوع پوشش کف آن اشاره نمود. این پوشش باید به گونه ای باشد که در زمان برگزاری کنفرانس، صدای راه رفتن افراد مزاحمتی ایجاد نکند. مسلما هر قدر سالن ساکت تر باشد، کیفیت صدا برای شرکت کنندگان بهتر بوده و رضایت بیشتری را حاصل خواهد نمود.
 3. عدم استفاده از شیشه : درست است که در معماری مدرن شیشه ها جایگاه ویژه ای دارند و می توانند بر جذابیت و زیبایی بصری محیط بیافزایند. اما چنین مکان هایی برای برگزاری ویدئو کنفرانس اصلا مناسب نیستند. در چنین محیط هایی به دلیل انعکاس صدا، کیفیت صدا به میزان زیادی کاهش می یابد و حس خوشایندی نخواهد داشت. علاوه بر این، شیشه ها می توانند نور را نیز منعکس کنند که این موضوع در کارایی دوربین ها اختلال ایجاد خواهد کرد.
 4. عدم استفاده از طرح ها و رنگ های لایت : ممکن است رنگ های روشن به نظر خوب و شیک باشند ولی برای یک سالن کنفرانس خوب در اصفهان که قابلیت اجرای ویدئو کنفرانس را داشته باشد، مناسب نمی باشند. پس حتما به این موضوع ساده اما مهم دقت داشته باشید.

تاثیرات مستقیم سالن کنفرانس در اجرا چیست؟

تجهیزاتی که در یک سالن کنفرانس خوب در اصفهان وجود دارد، اهمیت ویژه ای برای برگزارکنندگان کنفرانس دارد. هر قدر این تجهیزات کامل تر باشد، مدیریت کنفرانس می تواند به نحو بهتری شکل بگیرد و چالش های عمومی که ممکن است به وجود آیند کم رنگ تر خواهند بود.

برای این که تمام حاضرین در کنفرانس حس خوبی از شرکت در کنفرانس داشته باشند و در کل مراسم تان رسمیت داشته باشد، بهتر است کنفرانس خود را در سالنی خوب و دارای تجهیزات با کیفیت برگزار کنید. اهمیت این مساله زمانی بیشتر احساس خواهد شد که تعداد شرکت کنندگان بیشتر شود. در این حالت به دلیل اینکه کنترل و مدیریت جلسه دشوارتر می شود، تنها یک سیستم کارآمد می تواند بهترین راهکار باشد.

تجهیزات مورد نیاز برای یک اجرای عالی

تجهیز در لغت به معنی آماده کردن و یا تکمیل است. اما آیا می دانید یک سالن کنفرانس خوب در اصفهان برای اجرایی با کیفیت به چه تجهیزاتی نیاز دارد؟ تجهیزاتی از قبیل تجهیزات صوتی و تصویری، نورپردازی و … موارد مهمی هستند که می توانند اجرایی عالی را ارائه دهند. امروزه با پیشرفت تکنولوژی تجهیزات بسیار زیادی در این خصوص وارد بازار شده است که در ادامه به موارد اصلی آنها اشاره می کنیم که برای اجرای خوب به آنها نیاز دارید.

مهمترین تجهیزاتی که برای یک اجرای عالی به آنها نیاز داریم عبارتند از:

 1. دوربین : لازم است تا مطالب مهمی که در کنفرانس مورد بحث و بررسی قرار می گیرند ثبت و نگهداری شوند. برای این منظور بهترین وسیله، استفاده از دوربین است. استفاده از دوربین های پایه دار می تواند نیاز به فیلم بردار را نیز رفع نماید.
 2. میکروفون : برای جلب رضایت شرکت کنندگان وضوح و کیفیت صدا بسیار حائز اهمیت خواهد بود. از ویژگی های میکروفون خوب و مناسب می توان به مواردی از جمله امکان جا به جایی آن و قابلیت کاهنده نویز اشاره نمود. ظاهر میکروفون را نیز باید متناسب با فضا انتخاب گردد تا در نهایت اجرایی بی نقص را شاهد باشیم.
 3. نمایشگر : یکی دیگر از ضروری ترین تجهیزات برای یک سالن کنفرانس خوب در اصفهان نمایشگر است. این موضوع را می توان به دو دلیل، مهم و با اهمیت دانست. اولین مورد اینکه فضای سالن با نصب یک نمایشگر، زیبایی و جلوه خاصی خواهد داشت. مورد بعدی نیز اجرای با کیفیت کنفرانس است؛ چرا که با استفاده از یک نمایشگر دیواری می توانید ویدئو کنفرانس های با کیفیتی را پخش کنید. بر همین اساس استفاده از یک مانیتور می تواند تاثیر زیادی در اجرای عالی کنفرانس داشته باشد.
 4. ویدئو پروژکتور : در مورد کنفرانس هایی که تعداد بیشتری شرکت کننده در آن شرکت می کنند، استفاده از مانیتور نمی تواند پاسخگو باشد و لازم است از ویدئو پروژکتور استفاده شود. لازم به ذکر است که در نسل جدید ویدئو پروژکتورها امکانات مدرن تر و پیشرفته تری موجود است.

در این نوع از ویدئو پروژکتورها می توان به راحتی پرده را کنترل نمود زیرا نیازی به تاریکی محیط برای کار با آنها نیست. بنابراین کار با آنها به دشواری مدل های قبلی نیست.

 1. تجهیزات صوتی جانبی و اسپیکر : سالن کنفرانس اصفهان فضای بزرگی دارد که سیستم صوتی خاصی را برای پخش صدا می طلبد. بهتر است بدانید کیفیت صوت جانبی به میزان زیادی بر وضوح و کیفیت صدا تاثیرگذار می باشد. بنابراین برای اینکه بتوانیم نیاز مخاطبین را تامین کنیم به یک سیستم صوتی مناسب نیاز داریم. یک سیستم صوتی مناسب از تجهیزات زیر تشکیل شده است:
 • آمپلی فایر : صدا را تقویت کرده و آن را به بلندگو ارسال خواهد کرد.
 • بلندگو : در نقاط مختلف سالن نصب می شوند.
 • میکروفون بی سیم : برای استفاده کسانی که دسترسی به کنسول رومیزی برایشان مقدور نیست.
 • میکسر : به این وسیله می توان حجم صدا را تنظیم نمود.
لینک کوتاه خبر : https://tafahomonline.ir/?p=97285

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن