یادداشت

چترحمایتی بیمه پارسیان بر سر جامعه ورزشی گسترده می‌شود

پرستو سهرابی پور

 

اخبار حوزه ورزش و ورزشکاران همواره در صدر فهرست اخبار مورد علاقه و توجه جدی مردم قرار دارد، موفقیت‌ها، شکست‌های احتمالی و گاه کوچکترین جزئیات زندگی ورزشکاران حس کنجکاوی مردمان را برمی‌انگیزد ولی آنچه مردم کمتر درخصوص ورزشکاران از آن خبر دارند، مساله آسیب‌ دیدگی و صدمات و خسارات ناشی از حوادث ناخواسته ورزشی است که همواره در کمین فعالین حوزه ورزش بوده و گاه موجب پایان یافتن عمر ورزشی برخی از سرشناس ترین و پرامیدترین ورزشکاران چه در عرصه ملی و چه در عرصه بین‌المللی شده است.

آسیب و صدمات ورزشی مخصوصا در سطح حرفه‌ای صرفا یک حادثه یا رویداد ناخواسته نیست که آثار و لطمات آن بعد از مدتی از بین رفته و ورزشکار بتواند دوباره به سطح فعالیت‌ و کیفیت پیشین بازگردد. تاریخ ورزش شاهد ورزشکارانی برتر و نام‌آوری ست که با یک آسیب عمر ورزشی آنان به پایان رسیده است و ورزشکار علاوه بر از دست دادن جایگاه خود در جامعه ورزشی، شغل و معیشت خود را هم از دست داده و در کنار آن ناچار است هزینه‌های هنگفتی برای کسب سلامتی خود متحمل گردد.

زیرا آسیب دیدگی برای یک ورزشکار یا داور و مربی به معنای پایان دوران شکوفایی است، به اعتبار دیگر گاه برخی آسیب‌های ورزشی موجب بازنشسته شدن ورزشکار در عین جوانی می‌شود و این نکته از جمله دغدغه‌های بسیاری از ورزشکاران، مربیان و داوران فعال در تمامی ورزش‌ها بشمار می‌رود. درهمین راستا شرکت بیمه پارسیان به‌عنوان یکی از پیشروترین شرکت‌های فعال در صنعت بیمه کشور در جدیدترین طرح خود تحت عنوان طرح فراز زندگی، ورزشکاران، داوران و مربیان کشور را تحت پوشش خدمات بیمه‌ای خود قرار داده است.

جامعه ورزشی کشور باید احساس نماید علاوه بر بیمه‌های ورزشی که جزو ضروریات اولیه فعالیت‌های ورزشی به‌شمار می‌رود، یک چتر حمایتی خاص با امتیازات و امکانات و خدمات فراتر از انتظار بر فراز سر جامعه ورزشی گسترده شده که علاوه بر وجود پوشش‌های کامل بیمه‌ای در دوران فعالیت ورزشی، حتی می‌تواند دوران بازنشستگی ورزشکار را نیز تحت پوشش حمایتی خود قرار دهد. طبیعی است ورزشکاران شناخته شده که تحت پوشش این طرح قرار می‌گیرند، می‌توا‌نند به‌عنوان الگویی برای گسترش فرهنگ بیمه‌ای نزد عامه مردم و طرفداران خود شناخته شوند و این از جمله اهداف اولیه طرح فراز زندگی بیمه پارسیان به‌ شمار می‌رود. علاوه بر آن ایجاد حس امنیت و آرامش برای ورزشکاران کشور در دوران فعالیت ورزشی از دیگر اهداف این طرح بسیار مهم و کاربردی است زیرا ورزشکاران بخصوص در عرصه‌های بین‌المللی به‌نوعی نماینده و معرفی‌کننده کشور نزد بسیاری از مردمان جهان به‌شمار می‌روند.

 

لینک کوتاه خبر : https://tafahomonline.ir/?p=100770
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن