مناطق آزاد-گردشگری

نوبخت: راه‌آهن سراسری تا بهار ۱۴۰۰ به دریای خزر می‌رسد

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: سعی ما این است که تا بهار 1400 با تکمیل مسیر ریلی رشت به بندر کاسپین، راه‌آهن سراسری را به دریای خزر متصل کنیم. 

به گزارش تفاهم آنلاین، محمدباقر نوبخت در بازدید از پروژه ملی راه‌آهن رشت به مجتمع بندری کاسپین که با همراهی سید مهدی نقوی – سرپرست سازمان منطقه آزاد انزلی، ارسلان زارع – استاندار گیلان و مدیران دستگاه‌های اجرایی انجام داد، با اشاره به اهمیت اجرای این طرح ملی بیان کرد: در حال حاضر این پروژه در دو قطعه ۶ و ۷ در حال تکمیل است پروژه قطعه ۶ تقریباً به مرحله نهایی رسیده که حتی بخشی از آن ریل‌گذاری شده است.

وی افزود : در قسمت ۷ که منتهی به بندر کاسپین منطقه آزاد انزلی میشود، یک پل به طول ۲۶۰ متر طراحی که عملیات ساخت آن آغاز شده و این پل باید از روی بزرگراه رشت انزلی عبور کند و با توجه به اهمیت این پروژه گروه های فنی و اجرایی با سرعت در حال تکمیل و اجرای این پل هستند.

بازدید نوبخت از از پروژه ملی راه آهن رشت به مجتمع بندری کاسپین

معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به زمان بهره‌برداری و تکمیل راه‌آهن سراسری رشت به بندرکاسپین اشاره کرد: در تلاشیم با یاری پروردگار در بهار سال آینده و قبل از اتمام دوره خدمت دولت دوازدهم این افتخار نصیبمان شود که بتوانیم قطعه قزوین-رشت را به بندر کاسپین وصل کنیم و با تکمیل این مسیر در واقع بتوانیم خلیج‌فارس را به دریای خزر در بندر کاسپین منطقه آزاد انزلی متصل کنیم.

نوبخت با تقدیر از سازمان منطقه آزاد انزلی جهت تامین مالی بخشی از این پروژه بزرگ خاطرنشان کرد: اتصال راه‌آهن سراسری به این بندر مهم موجب افزایش سهم کشورمان در حوزه ترانزیت بار های فراوانی که از کشورهای شمالی ایران به سمت خلیج‌فارس باید انتقال داده بشه خواهد شد.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن