گیلان

مردم گیلان از حضور در بازارها پرهیز کنند

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از مردم استان خواست تا برای پیشگیری از ابتلا و انتقال کرونا از حضور در بازارهای محلی و عمومی شهر خودداری کنند.

به گزارش تفاهم آنلاین به نقل از ایرنا، آبتین حیدرزاده با بیان اینکه مردم فقط برای تهیه مایحتاج ضروری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بازارها حضور یابند، اظهار داشت: بر اساس بررسی‌ها، بازارهای شهری و محلی که در آن‌ها تماس افراد بسیار زیاد و به هم نزدیک است و در عمل فاصله فیزیکی قابل رعایت نیست از مکان‌های مهم انتقال بیماری کووید ١٩ است.

وی بیان کرد: بنابراین مردم باید به این مهم توجه داشته باشند و در این اماکن تا حد ممکن جز به ضرورت حضور نیابند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان اضافه کرد: برای حضور در این بازارها حتما از ماسک استفاده شود، در صورتی که افراد به وسایلی دست زدند به هیچ عنوان به چشم و بینی نزده تا احتمال  انتقال بیماری کم شود.

حیدرزاده تاکید کرد: شعار در خانه بمانیم را همه باید رعایت کنیم تا وضعیت استان گیلان از حالت کنونی که روزانه به طور متوسط بین ٨٠ تا ١٠٠ بیمار در بیمارستان‌های استان بستری می‌شوند، خارج شده و بتوانیم به وضعیت آبی و سفید برسیم.

وی اظهار داشت: هم اکنون ۴۵۰ بیمار مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در بیمارستان‌های استان بستری هستند که حدود ٩٠ نفر آنان بیماران  بدحال تحت مراقبت‌های ویژه هستند.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن