اقتصادی

طلا وارد مسیر نزولی شد

قیمت طلا امروز چهارشنبه در آستانه انتشار داده‌های تورم در ایالات‌متحده مرتبط با مسیر نرخ بهره فدرال رزرو ، کاهش یافت.

به گزارش تفاهم آنلاین ، هر اونس طلا با ۰.۱ درصد کاهش به ۲۳۵۵ دلار و ۲۴ سنت رسید. قیمت شمش در روز سه‌شنبه یک درصد افزایش یافت. معاملات آتی طلای آمریکا در ۲۳۶۱ دلار و ۱۰ سنت ثابت ماند.

تمرکز بازار‌ها روی داده‌های شاخص قیمت مصرف‌کننده ایالات‌متحده خواهد بود. قیمت‌های تولیدکننده ایالات‌متحده در ماه آوریل بیش از حد انتظار افزایش یافت و در میان افزایش شدید هزینه‌های خدمات و کالاها، نشان داد که تورم در اوایل سه‌ماهه دوم همچنان بالا بوده است.

در همین حال، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو گفت انتظار دارد تورم آمریکا تا سال ۲۰۲۴ مانند سال گذشته به کاهش خود ادامه دهد و اشاره کرد که بعید است فدرال رزرو مجبور به افزایش مجدد نرخ بهره شود.

لورتا مستر، رئیس فدرال رزرو کلیولند گفت برای فدرال رزرو مناسب بود که نرخ بهره را ثابت نگه دارد، زیرا منتظر شواهدی مبنی بر کاهش بیشتر فشار‌های قیمتی است. کاهش نرخ بهره هزینه فرصت نگهداری طلای بدون بازده را کاهش می‌دهد.

طبق گزارش رویترز، در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای نقره با ۰.۲ درصد کاهش به ۲۸.۵۲ دلار در هر اونس رسید، پلاتین با ۱.۶ درصد افزایش به ۱۰۴۷دلار و ۷۳ سنت و پالادیوم با ۰.۹ افزایش به ۹۸۶.۱۵ دلار رسید.

منبع: ایسنا

لینک کوتاه خبر : https://tafahomonline.ir/?p=104085
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن