بانک-بیمه-بورس

صدور مجوز افزایش سرمایه ۱۶۰درصدی بیمه کوثر

سازمان بورس و اوراق بهادار با انتشار اطلاعیه‌ ای در تاریخ ۲۸ مهر ۱۴۰۰، مجوز افزایش سرمایه ۱۶۰ درصدی بیمه کوثر را صادر کرد.

به گزارش پایگاه خبری تفاهم آنلاین به نقل از روابط عمومی و اعلام مدیر اقتصادی و سرمایه‌گذاری بیمه کوثر، منبع اصلی تامین این افزایش سرمایه  سود انباشته شرکت است و بخشی از منابع آن نیز از محل سایر اندوخته‌های شرکت تامین می‌شود.

نوید خاندوزی خاطرنشان‌کرد: پس از فراهم شدن مقدمات این کار، انجام محاسبات و تهیه اسناد در شرکت، هيات‌مديره در تاریخ ۲۲ شهریور سال‌جاری گزارش خود را در خصوص توجيه افزايش سرمايه به همراه اظهارنظر بازرس قانوني به سازمان بورس تسلیم کردیم.

وی ضمن تبریک این دستاورد به سهام‌داران، کارکنان، مشتریان و همه ذی‌نفعان شرکت تصریح‌ کرد: طبق این مجوز، بیمه کوثر می‌تواند تعداد ۱۰هزارو۴۰۰میلیون سهم به ارزش اسمی هر سهم ۱۰۰ تومان به سرمایه قبلی شرکت معادل ۶۴۸میلیارد و ۵۰۳میلیون و ۶۲هزار تومان اضافه کند. به این ترتیب با رسیدن سرمایه شرکت به مرز یک‌هزارو۷۰۰میلیارد تومان ما به یکی از شرکت‌های بزرگ بورسی به ویژه در بخش خدمات بیمه تبدیل خواهیم شد.

مدیر اقتصادی و سرمایه‌گذاری بیمه کوثر اظهارکرد: این افزایش سرمایه علاوه بر اصلاح ساختار مالی می‌تواند بر بهبود نسبت توانگری بیمه کوثر اثر مثبت داشته باشد و به ارتقای آن بینجامد. از سویی با بزرگ‌تر شدن شرکت و تقویت بنیه مالی آن، قدرت پذیرش ریسک بیمه کوثر بالاتر می‌رود و می‌تواند با قدرت و اختیار بیشتری در بازارهای مستقیم و اتکایی فعالیت کند.

نوید خاندوزی از عملیاتی شدن افزایش سرمایه در نیمه اول آبان‌ماه خبرداد و افزود: آگهی دعوت به مجمع  فوق‌العاده برای تصویب افزایش سرمایه  ۱۶۰درصدی شرکت نیز طی روزهای آتی منتشر می‌شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن