گزارش

صادرات ۷میلیون یورویی محصولات انسی ماکارون در سال۹۹

بزرگترین تولیدکننده و صادرکننده رشته‌ کشور درآستانه گذراز نیم قرن فعالیت، درمراسمی با حضور وکلای مردم در خانه ملت از تمبر۵۰ سالگی خود رونمایی کرد.

به گزارش خبرنگار تفاهم آنلاین،مدیران گروه صنایع غذایی انسی ماکارون به عنوان یکی از قطب‌های تولید محصولات غذایی رشته‌ای ، در نشستی با نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مقامات دولتی استان البرز، ضمن تشریح توانمندی‌ها، برنامه‌ها و اهداف خود برای بازار‌های داخلی و صادراتی، مشکلات پیش روی صنایع را تشربح و به برخی کم لطفی‌ها به اقتصاد بخش خصوصی انتقاد کردند.

دراین نشست یاسرمیراحمدی رئیس هیات مدیره گروه صنایع غذایی انسی ماکارون با بیان اینکه این مجموعه یکی از بزرگترین تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات رشته‌ای است، اظهارداشت: سال گذشته موفق شدیم ۷ میلیون یورو از محصولاتمان را صادر کنیم و در بازار داخل نیز با پنجاه نمایندگی محصولاتمان را در اختیار مصرف‌کنندگان داخلی قرار می‌دهیم.

وی با اشاره به مشکلاتی که صنایع کشور با آن روبرو هستند، تصریح کرد: بزرگترین آفتی که امروز تولیدکنندگان محصولات رشته‌ای و آرد با آن روبرو هستند، بحث تأمین گندم وتوزیع ناعادلانه آن در کشور است که موجب افزایش پرشمار شیرینی فروشی‌ها و تعطیلی واحدهای صنعتی تولیدکننده ماکارونی واسپاگتی شده است.

میراحمدی با اشاره به اینکه این مجموعه موفق شده درشرایط سخت تحریم بزرگترین خط تولید ماکارونی فرمی دنیا را وارد کشور کردیم ، توضیح داد: این موفقیت باعث تعجب مهندسان ایتالیایی که برای نصب این دستگاه به ایران آمدند شده بود که چگونه در شرایط تحریم موفق به انتقال این خط تولید به ایران شده‌ایم، اما متاسفانه با سیاست‌های اشتباه برخی دستگاه‌ها مجبوربه تعطیلی این خط با ظرفیت ۵۰ نفر اشتغال شده‌ایم.

وی با انتقاد از برخی موانع ومشکلات واحدهای صنعتی افزود: در شرایطی که تحریم مشکلات عدیده‌ای را به صنایع کشور تحمیل کرده، انتظار می‌رود دولت یار وهمراه فعالان بخش خصوصی باشد.

درادامه این مراسم رؤسای کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیراز تلاش و زحمات این گروه صنعتی تولیدکننده انواع محصولات غذایی نسبت به وجود مشکلات پیش روی صنایع کشور ابراز نگرانی کرده و بر کمک به رفع آنها تأکید کردند. و در پایان این مراسم تمبر یادبود پنجاهمین سالگرد گروه صنایع غذایی انسی ماکارون رونمایی شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن