اجتماعی

سرانجام افتتاح ۱۲ ایستگاه جدید مترو چه شد؟

مدیرعامل شرکت متروی تهران با اشاره به اینکه اوراق 1000 میلیارد تومانی مشارکت برای ساخت ایستگاه‌ های جدید مترو وصول نشده است، عنوان کرد: به دلیل محقق نشدن این اعتبار تا کنون، ساخت ایستگاه‌ها با تأخیر همراه شد.

به گزارش تفاهم آنلاین به نقل از فارس، علی امام- مدیرعامل شرکت متروی تهران درباره سرانجام ساخت ۱۲ ایستگاه جدید مترو اظهار داشت: بهره‌برداری از این ۱۲ ایستگاه جزو برنامه های سال جاری شرکت مترو تهران بوده است ولی متاسفانه این موضوع مستلزم وصول اوراق هزار میلیارد تومانی مشارکت بود که در حال حاضر در بانک رفاه مانده و اقدامی در این زمینه صورت نگرفته است.

وی افزود.: این ۱۲ ایستگاه جدید، ۴ مورد آن در خط ۷، یک مورد درخت ۳ و ۷ مورد در خط ۶ بوده که تنها یکی از ایستگاه‌ های خط ۷ آن هم ایستگاه برج میلاد به صورت آزمایشی در هفته‌ ای که گذشت افتتاح شد که امیدوار هستیم به صورت رسمی این ایستگاه تا آخر آذرماه افتتاح شود.

مدیرعامل شرکت متروی تهران عنوان کرد: از آنجایی که این اوراق مشارکت ۱۰۰۰ میلیاردی تا پایان آبان وصول نشده احتمال تاخیر در افتتاح ایستگاه‌ های جدید مترو وجود دارد.

امام اظهار داشت: با شروع آذر، هر یک روز که پول اوراق مشارکت در بانک رفاه بماند، طبق دستورالعمل بانک مرکزی در مورد آزادسازی پول اوراق، روز به‌روز به  تخلفات بانک عامل افزوده خواهد شد، یعنی بانک باید حداکثر تا پایان آبان، پول حاصل از فروش اوراق مشارکت را به حساب شهرداری تهران واریز می‌ کرده است.

وی گفت: طبق ماده ۱۰ قانون نحوه انتشار اوراق مشارکت، مصرف وجوه حاصل از واگذاری اوراق مشارکت در غیر از اجرای طرح‌های مربوط، در حکم تصرف غیرقانونی در وجوه و اموال عمومی محسوب خواهد شد و به عبارتی بانک عامل بعد از پایان روز جمعه ۳۰ آبان ، نه می‌ تواند وجوه حاصل از واگذاری ۱۵۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت مترو و اتوبوس را نگه دارد و نه به خزانه دولت بازگرداند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن