مناطق آزاد-گردشگری

زیر ساخت‌های صادراتی در منطقه آزاد انزلی افزایش می‌یابد

دومین نشست مدیرعامل کشتیرانی دریای خزر با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در راستای توسعه فعالیت‌های صادرات‌محور و تسهیل‌گری در ارائه خدمات به بازرگانان برگزار شد.

به گزارش تفاهم آنلاین، در این نشست که جمعی از بازرگانان و فعالین حوزه تجارت نیز حضور داشتند، بر ضرورت توسعه صادرات کانتینری به خصوص مواد غذایی با استفاده از کانتینرهای یخچال‌دار به کشورهای همسایه و کشور چین تاکید و تصریح شد که کشتیرانی دریای خزر در تلاش است تا با افزایش تعداد کانتیرها و بهره‌گیری از مزیت‌های منطقه آزاد انزلی سهم کشورمان در بازارهای جهانی را افزایش دهد.

بهره‌گیری بیش از پیش از اقتصاد دریامحور و تسهیل‌گری به منظور فعالیت بازرگانان در بنادر گیلان از دیگر موارد مهم مطرح شده در این نشست بوده و شرایط فعالیت تجار و بازرگانان در بنادر مهم کاسپین، انزلی و آستارا بررسی و راهکارهای مناسب به منظور افزایش صادرات از مسیر‌های دریایی، ریلی و جاده‌ای نیز در این جلسه تخصصی مورد توافق واقع شد.

گفتنی است که در راستای عملیاتی سازی توافقات انجام شده به زودی محموله کانتینری از بندر کاسپین منطقه آزاد انزلی بارگیری و به کشورهای همسایه صادر خواهد شد.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
Histats.com © 2005-2020 - GDPR: tracker policy -Integrate your policy - this website PRIVACY POLICY - Check/do opt-out