بانک-بیمه-بورس

رئیس کل بیمه مرکزی :سرمایه گذاری مولد از راهبردهای مهم نهاد ناظر صنعت بیمه است

سرمایه گذاری هدفمند با رویکرد برطرف ساختن دغدغه های مردم و دولت از راهبردهای مهمی است که در نهاد ناظر صنعت بیمه با جدیت دنبال می شود.

به گزارش پایگاه خبری تفاهم آنلاین ، مهندس مجید بهزادپور که در آئین آغاز عملیات اجرایی مجتمع مسکونی ۷۰۰ واحدی یافت آباد سخن می‌گفت با اعلام این مطلب افزود: احداث پروژه مجتمع هفتصدواحدی در اولویت راهبردهای سرمایه گذاری نهاد ناظر صنعت بیمه قرار دارد و امیدواریم با تسریع در ساخت آن به سایر برنامه های توسعه محور بپردازیم.
مهندس مجید بهزادپور از شناسایی ریسک ها و پوشش آن و همچنین سرمایه گذاری کارآمد به عنوان دو ماموریت اساسی صنعت بیمه نام برد و گفت: سرمایه گذاری در بخش های مولد و سودآور از مولفه های اصلی مدیریت ریسک است و تعهدات آینده صنعت بیمه باید با سرمایه گذاری های سودآور، تضمین شود.
وی از فاصله زمانی بین دریافت حق بیمه تا پرداخت خسارت به عنوان فرصت سرمایه‌گذاری صنعت بیمه یاد کرد و گفت: ورود نهاد ناظر صنعت بیمه به عرصه ساخت و ساز، مسیر سرمایه گذاری سایر نهادهای مرتبط را به این حوزه هموار خواهد کرد.
وی بیمه های اعتباری و تضامین بیمه ای را از جمله مهم ترین و در عین حال ارزان ترین وثایق، عنوان کرد و اظهار داشت: زمینه سازی برای سرمایه گذاری بخش های اقتصادی و کاهش دغدغه های دولت از اهداف مهمی است که با تکمیل پروژه های اینچنینی تحقق خواهد یافت.
وی در پایان از مساعدت های مجموعه شهرداری تهران در تسریع روند ساخت مجتمع مسکونی هفتصد واحدی یافت آباد تقدیر کرد.

در ادامه این نشست، دکتر حمیدرضا صارمی _ معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با ابراز امیدواری در خصوص ارتقای سطح کیفیت زندگی شهروندان از تلاش های بیمه مرکزی در این خصوص قدردانی کرد و گفت: ورود بیمه مرکزی به ساخت و ساز در حوزه بافت فرسوده پایتخت و تقویت مسکن اجتماعی از نگاه توسعه محور نهاد ناظر صنعت بیمه حکایت دارد.
وی با تشریح آخرین آمارهای ساخت مسکن به فقر مسکن در تهران اشاره و تصریح کرد: علاوه بر فشار انباشته یک میلیونی مسکن در تهران، نیاز به ساخت سالانه یکصد و پنجاه هزار مسکن جدید در تهران احساس می شود.
مهندس مهدی چمران _ رئیس شورای اسلامی شهر تهران_ نیز با ابراز خرسندی از عملکرد بیمه مرکزی در حوزه فعالیت های اجتماعی، تصریح کرد: انباشت مطالبات مسکن دیروز و نیاز امروز , به مشکلات زندگی در پایتخت اضافه کرده است.
وی توسعه مسکن در پایتخت را در گرو ایفای تعهدات دولت و حمایت شهرداری ها عنوان کرد و گفت: مسکن سازی وظیفه دولت ها نیست اما باید با ارائه تسهیلات مناسب، مسیر ساخت و ساز مردمی را هموارتر کند.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران با قدردانی از ریل گذاری دولت در زمینه حمایت از مسکن جوانان و اقشار کم برخوردار، خاطرنشان کرد: خانه سازی در پایتخت علاوه بر اجر اخروی می تواند نیازهای اجتماعی و زیستی مردم را برطرف کند و ما وظیفه خود می دانیم با کاهش روند صدور پروانه ساخت به سرمایه گذاران این حوزه کمک کنیم.

گفتنی است در ادامه مراسم مهندس محمد مهدی آهویی _ مدیرعامل شرکت خدمات مهندسی مشاور ایران_ با قدردانی از تلاش ها و مساعدت های بیمه مرکزی، شهرداری و شورای شهر تهران، گزارشی از فرایند ساخت این مجموعه را ارائه کرد.
وی همکاری معاونت شهرسازی و همچنین شهرداری منطقه ۱۸ تهران را صمیمانه و کارآمد توصیف کرد و افزود: از تمامی ظرفیت های موجود و قابلیت های مجموعه برای پیشبرد پروژه و تحویل سریع آن استفاده خواهیم کرد.
شایان ذکر است در پایان این مراسم کلنگ احداث هفتصد واحد مسکونی توسط معاون شهردار تهران، رئیس شورای شهر و رئیس کل بیمه مرکزی زده شد.

لینک کوتاه خبر : https://tafahomonline.ir/?p=97589
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن