بانک-بیمه-بورس

رئیس کل بیمه مرکزی:باید همگام با مردم و جامعه پیش برویم تا ماندگار شویم

 

همزمان با سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، مراسم افتتاحیه ساختمان جدید سرپرستی شیراز بیمه “ما” با حضور استادهاشمی- رئیس کل بیمه مرکزی، پورکیانی- دبیرکل سندیکای بیمه‌گران، کاردگر- نایب رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بیمه “ما” و  قائم مقام مدیرعامل به همراه اعضای هیات مدیره، معاونین و تعدادی از مدیران ستادی و شبکه فروش استان فارس برگزار شد.  

به گزارش تفاهم آنلاین ، استادهاشمی- رئیس کل بیمه مرکزی در این مراسم ضمن ابراز خرسندی از حضور در شهر ذوق و هنر؛ مقاربت این افتتاحیه با روزهای پرشکوه دهه فجر و انقلاب  بزرگ ایران اسلامی  در سال 1357 را حایز اهمیت دانست و یاد شهدای عزیز انقلاب، شهدای دفاع مقدس، شهدای امنیت و حریم وطن که آرامش مردم عزیز کشور را تامین کردند را گرامی داشت. استادهاشمی ضمن گرامیداشت  شهدای غزه، افزود: یاد همه ی کسانی که در صنعت بزرگ مالی و پولی کشور خدمت کردند بخصوص عزیز تازه درگذشته جناب آقای دولت آبادی و همه ی کسانی که به نوعی به جامعه بزرگ اسلامی خدمت کردند گرامی باد. رئیس کل بیمه مرکزی هدف از حضور در این مراسم را، تعامل مستقیم با خدمتگزاران صنعت بیمه عنوان کرد و گفت: وقتی از صنعت بیمه صحبت می کنیم که از جنس خدمت رسانی است، به این معنی است که ما مسئولیت بسیار سنگینی داریم و باید در مواقع گرفتاری در کنار مردم باشیم. باعث خرسندی است که طی سال های گذشته بیمه “ما” اثبات کرده است که همیشه بهترین خدمات را ارائه کرده و زمینه لازم برای ارائه  کلیه پوشش‌های بیمه  ای را در کشور و علی الخصوص استان فارس به صورت خرد و کلان دارد. وی بر استفاده از فناوری های روز دنیا و ایجاد محصولات جدید و مبتکرانه  تاکید کرد و گفت: رشته های بیمه بسیار گسترده و متنوع هستند، ما باید از این رشته های متنوع، محصولات بسیار خوب و مختلفی ایجاد کنیم چرا که نسل جدید دنبال پیشرفت و محصولات جدید است، باید همگام با مردم و جامعه پیش برویم تا ماندگار شویم.

سینرژی بانک، بورس و بیمه به توسعه نهادهای مالی می انجامد

ابراهیم کاردگر، نایب رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بیمه “ما” نیز در این مراسم و ضمن تشکر از مساعدت اعضای هیات مدیره برای خرید ملک، درگذشت زنده یاد دولت آبادی  را به جامعه بانکی کشور و علی الخصوص مدیران بانک ملت تسلیت گفت و افزود: در صنعت بانکداری کشور هیچ وقت جایگزینی برای افرادی مثل مرحوم دولت آبادی وجود نخواهد داشت. وی گفت: بیش از 12 سال از حضور بیمه “ما” در صنعت بیمه کشور می گذرد و امروز جزء شرکت های خوب صنعت بیمه است. در بدو ورود چند نقطه ضعف داشتیم که با سرمایه گذاری و برنامه ریزی مناسب موفق به حل این مشکلات شدیم. یکی از این نقاط ضعف، کمبود شعب ملکی بود که با خرید چندین ملک در چندین استان، دارایی های شرکت را افزایش دادیم. نکته بعدی، تلاش برای حضور یک نهاد مالی دیگر در کنار بانک ملت بود که این موضوع هم با همکاری مرحوم دولت آبادی میسر شد. کاردگر با ابراز خرسندی از انعقاد تفاهم نامه بیمه مرکزی و بانک مهر بابت راه‌اندازی فروش اعتباری بیمه گفت: در سال های گذشته تلاش کردیم نهاد مالی بیمه را به بانک متصل کنیم که تفاهم نامه مذکور، مهری بر صحت و درستی ایده ما در سال 97 بود . چون ما اعتقاد داریم کار، کار درستی است و باید در اقتصاد کشور رخ دهد تا توسعه اقتصادی کشور تسهیل شود. امروز خوشحالم که ادبیات این اعتبار از طریق صنعت بیمه وارد اقتصاد کشور شده است و ما به عنوان یکی از پیشگامان این حوزه در طرح فرابیمه، بدون ضامن و به صورت غیرحضوری، از تسهیلات بانکی برای خرید بیمه نامه استفاده کردیم. مدیرعامل بیمه “ما” افزود: امروز همه بر این موضوع تاکید دارند که صنعت بیمه یک نهاد مالی است  و یکی از  سه رکن تاثیرگذار در اقتصاد است. درخواست من از مسئولین اقتصادی کشور این است که صنعت بیمه را به عنوان نهاد مالی به رسمیت شناخته  و به عنوان گره گشای مشکلات اقتصادی بپذیرند. امروز اگر نهادهای مالی دوشادوش یکدیگر باشند و سینرژی بین بانک ،  بیمه و بورس بوجود بیاید، به توسعه نهادهای مالی می انجامد.

بیمه نقش مهمی در رشد اقتصادی کشور دارد

پورکیانی- دبیر کل سندیکای بیمه گران نیز در افتتاحیه این ساختمان جدید گفت: صنعت بیمه به مثابه یک موسسه اعتباری می تواند نقش پر رنگی در ایجاد رفاه عمومی و رشد اقتصادی در کشور ایفا کند. پورکیانی ضمن تبریک به مدیرعامل،  اعضای هیات مدیره  و سهامداران شرکت افزود: روند فعالیت شرکت بیمه “ما” روند خوبی بوده و اینکه امروز گرد هم آمدیم تا ساختمان جدید  بیمه “ما” را افتتاح کنیم باعث خرسندی است. وی گفت: بحث مالکیت شعبه، موضوع مهمی است و پیام آور یک اطمینان بخشی است، ما در صنعت بیمه کارمان بخشیدن اطمینان و آرامش به مردم و جامعه است؛وقتی مالک نیستیم، نمی‌توانیم وعده آرامش بدهیم. کار دیگری که در صنعت بیمه ناگریز به انجام آن هستیم این است که بتوانیم نقش خود را در حاکمیت و اقتصاد کشور پررنگ کنیم، مشابه همین کاری که شرکت بیمه “ما” با طراحی فرابیمه موفق به انجام آن شده است. بانک ، بورس و بیمه باید در کنار همدیگر قرار بگیرند و بتوانند  هم محصولات جدید و هم ابزار های جدید مالی، پولی و بیمه ای تعریف کنند. یکی از اتفاقات خوبی که در بیمه “ما” رخ داده است، تولید پرتفوی خوب و با کیفیت و برقراری توازن پرتفوی بین رشته های مختلف است که نشان‌دهنده این است  که کار بیمه گری در شرکت به خوبی در حال انجام است.

 

لینک کوتاه خبر : https://tafahomonline.ir/?p=101440
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن