اجتماعیگیلان

رئیسی: زیرکمیته‌های رسیدگی به تالاب انزلی تشکیل شود

رئیس قوه قضائیه بر تشکیل زیرکمیته‌های رسیدگی به مشکلات تالاب انزلی  تاکید کرد و گفت: اسناد غیرقانونی خرید اراضی باید حتما ابطال شود.

به گزارش تفاهم آنلاین، آیت الله سید ابراهیم رئیسی – رئیس قوه قضائیه، امروز (پنجشنبه) در جلسه احیاء حقوق عامه در حوزه انفال، منابع‌ طبیعی و محیط زیست شامل جنگل و دریا که در دادگستری گیلان برگزار شد، اظهار داشت: هرگونه تعرض به حریم و بستر رودخانه‌های گیلان غیرقانونی است و باید با آن در سریع ترین زمان ممکن برخورد شود.

وی بر حفظ ذخایر و گنجینه‌های آب، خاک، جنگل و دریا در گیلان تاکید و تصریح کرد: هرگونه تجاوز به حریم جنگل و از بین بردن آن، تصرفات غیرقانونی، اختصاصی کردن جنگل و دریا و محروم کردن مردم از مواهب آن باید از طریق مسئولان دستگاه‌های مربوطه در استان گیلان مورد پیگیری قرار گیرد.

رئیس قوه قضائیه بر جلوگیری از نابودی جنگل و دریا با استفاده از نیروهای کارآمد در دستگاه‌های متولی تاکید و تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی و اداری حتی اگر منابع اعتباری و انسانی لازم در این زمینه ندارند نباید کار را متوقف کنند بلکه باید از ظرفیت بسیج، مردم و گروه‌های مردم نهاد استفاده نمایند.

وی، تالاب انزلی را سرمایه‌ای ملی خواند و گفت: کوتاهی در مدیریت‌ و مسئولیت‌  از ما پذیرفتنی نیست و همکاران مان و واحدهای قضایی باید در کنار دولت اجازه تعدی  در حوزه انفال را ندهند.

رئیسی با بیان اینکه ما در برابر شهدا و خانواده‌های شهدا مسئول هستیم افزود: دادگستری، دادستان‌ها و بخش‌های نظارتی گیلان باید در میدان باشند و با در نظر گرفتن  اجازه سو استفاده را ندهند و اکه  برخی فرصت‌طلبان از همین امر سوء استفاده کرده و برای تصرف اراضی سندسازی می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه پس از گذشت ۴۱ سال از انقلاب اسلامی به هیچ عنوان حق آزمون و خطا نداریم حل قضیه پسماند گیلان را ضروری خواند و گفت: زباله و پسماند محیط زیست و سلامت مردم را به خطر می‌اندازند بنابراین مسئولان گیلان باید راهکار بدهند تا این معضل استان حل شود.

رئیس قوه قضائیه بیان کرد: پرداخت هزینه دادرسی ضرورت دارد اما پرداخت آن نبای مانع رسیدگی عادلانه به پرونده‌ها شود چراکه  قانون چنین اجازه‌ای به ما نداده از طرفی راه‌های معافیت از پرداخت هزینه‌های دادرسی هم در قانون تعریف شده است.

رئیسی با تأکید بر ضرورت تشکیل زیرکمیته‌های مربوط به رسیدگی به مشکلات تالاب انزلی  تصریح کرد: اسناد غیرقانونی خرید اراضی که با زد و بند در گیلان گرفته شده باید حتما ابطال شود و مدیران و مسئولان مربوطه در استان باید با شجاعت در برابر آن بیاستند.

وی با بیان اینکه کار ویژه نگاه ویژه می‌طلبد، خاطرنشان کرد: دنبال کردن موضوع کارخانه ابریشم در اسرع وقت باید حل شود و فساد باید ریشه‌کن شده و در هر جایی که باشد باید دنبال و مورد پیگیری قرار گیرد.

رئیسی موضوع فسادستیزی را از اولویت‌های دستگاه قضایی  عنوان کرد و افزود: ما فساد را در هیچ کجا تحمل نمی‌کنیم و برای پیگیری مباحث و مصادیق آن هم با کسی تعارف نکرده و خسته و دچار حواشی نمی‌شویم.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به هشت هزار شهید استان گیلان و اینکه مسئولیت خطیری بر دوش مدیران و مسئولان است، گفت: شهدا در روز قیامت از ما مطالبه می‌کنند بنابراین ما هم باید برای دفاع از حق مردم و اجرای عدالت جدی و پیگیر باشیم.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن