اقتصادی

صمد حسن زاده – رئیس اتاق بازرگانی ایران شد

در جریان برگزاری انتخابات مجدد ریاست اتاق بازرگانی، صمد حسن زاده رئیس اتاق بازرگانی ایران شد.

به گزارش تفاهم آنلاین ، امروز  انتخابات مجدد ریاست اتاق بازرگانی ایران در هشتمین جلسه هیئت نمایندگان دور دهم اتاق ایران، بعد از هفت ماه اختلاف دولت و بخش خصوصی بر سر انتخابات دور دهم اتاق، برگزار شد.

در جریان برگزاری این انتخابات از بین ۲۱ نفر داوطلب تایید صلاحیت شده، ۱۷ نفر انصراف دادند و در نهایت کاندیدهای نهایی صمد حسن زاده، احد عظیم زاده، مجتبی غیابی و فرج‌الله معماری بودند که رقابت برای کرسی ریاست اتاق بازرگانی ایران بین آن‌ها انجام شد.

در نهایت صمد حسن زاده  با کسب ۲۰۸  رای به عنوان رئیس اتاق بازرگانی ایران در دور دهم انتخاب شد. همچنین فرج الله معماری که کاندیدای مورد حمایت سلاح ورزی بود و اعلام کرده بود به او رای دهید نتوانست رئیس اتاق شود.

گفتنی است؛ سلاح‌ورزی و حامیانش طی چند ماه گذشته سعی بر آن داشتند که روند برگزاری انتخابات اتاق ایران و تأیید صلاحیت وی را قانونی جلوه دهند، اما سرانجام پس از گذشت ۷ ماه از حضور غیرقانونی حسین سلاح‌ورزی در سکانداری پارلمان بخش خصوصی،  امروز اول بهمن ماه انتخابات مجدد برگزار شد و با انتخاب گزینه جدید اتاق مشخص شد که عزم قاطعی بر اجرای مُر قانون در خصوص برکناری سلاح‌ورزی و ابطال انتخابات اتاق بازرگانی از سوی دولت وجود داشته است.

در این انتخابات از ۴۹۸ عضو هیئت نمایندگان ، ۴۱۳ نفر رای دادند. از بین چهار کاندید صمد حسن زاده ۲۰۸ رای، فرج الله معماری ۱۸۱ رای، احد عظیم زاده ۱۵ رای و مجتبی غیابی پنج رای کسب کردند و سه رای نیز باطله بود.

با توجه به اینکه صمد حسن زاده پیش از این عضو هیئت رئیسه بود ، در ادامه انتخابات دیگری برای عضو جایگزین او در هیئت رئیسه برگزار خواهد شد.

در ادامه محسن بهرامی ارض اقدس، حسین پیرموذن، محمود تولائی، علی اکبر عبدالملکی، خورشید گزدرازی به عنوان کاندیدهای کرسی عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی ایران، برنامه‌های خود را ارائه می‌کنند که البته با انصراف بهرامی ارض اقدس به نفع پیر موذن ، رقابت بین چهار کاندیدا در جریان است.

لینک کوتاه خبر : https://tafahomonline.ir/?p=101138
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن