صنعت-معدن-تجارت

جریمه ۹۶۰ میلیارد تومانی واحدهای صنفی متخلف در سال جاری

رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت: در شش ماهه اول امسال ۷۲ هزار و ۵۴۳ گشت مشترک بازرسی انجام شده و این تعداد گشت بازرسی منجر به تشکیل ۳۱ هزار و ۷۲ پرونده تخلف به ارزش حدود ۹ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال شده است.

به گزارش تفاهم آنلاین، عباس تابش همچنین تصریح کرد: گشت‌های مشترک بازرسی با حضور ادارات کل تعزیرات حکومتی، دانشگاه‌های علوم پزشکی، ادارات کل استاندارد، ادارات کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، اتحادیه‌ها و اتاق‌های اصناف و سایر دستگاه‌ها در استان‌ها انجام می‌شود.

وی در ادامه بیان کرد: سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها در زمان مورد اشاره ۳۳ درصد از گشت‌های مشترک خود را با اتاق‌های اصناف و اتحادیه‌ها، ۲۰ درصد را با ادارات کل تعزیرات حکومتی، ۱۵ درصد را با دانشگاه‌های علوم پزشکی، یک درصد با ادارات کل استاندارد، یک درصد با ادارات کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و ۳۰ درصد مابقی را با سایر دستگاه‌ها انجام داده اند.

رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت: از مجموع پرونده‌های تخلف متشکله، ۲۷ درصد مربوط به گشت با ادارات کل تعزیرات حکومتی، ۳۴ درصد مربوط به گشت مشترک با اتاق اصناف و ۳۹ درصد مربوط به سایر دستگاه‌های ذی ربط است.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
< >