کارآفرینی

جذب۱۰۰ هزار کارمند جدید در آمازون

شرکت آمازون از برنامه‌ریزی برای جذب ۱۰۰ هزار کارمند جدید در این شرکت خبر داد.

به گزارش تفاهم آنلاین به نقل از ایسنا، آمازون که بزرگ‌ترین فروشگاه آنلاین جهان است و توسط جف بزوس اداره می‌شود، اعلام کرد که موقعیت‌های جدید شامل مشاغل تمام‌وقت و نیمه‌وقت در آمریکا و کانادا و سمت‌های شغلی در ۱۰۰ مرکز آماده سازی بسته‌ها و تاسیسات دیگری است که در سپتامبر گشوده شده‌اند.

حقوق آمازون برای مشاغل پیشنهادی از حداقل ساعتی ۱۵ دلار شروع می‌شود و شامل پاداش حداکثر هزار دلاری برای استخدام‌های جدید در شهرهای منتخب است.

این چهارمین اعلام استخدام نیروی کار جدید توسط آمازون در آمریکا از ابتدای سال ۲۰۲۰ تاکنون بوده و یکی از فصل‌های شلوغ خرید اعلام شده است.

شرکت یونایتد پارسل‌سرویس هفته گذشته اعلام کرد که انتظار دارد بیش از ۱۰۰ هزار نفر دیگر را استخدام کند تا پاسخگوی افزایش جابجایی مرسولات در طول اوج فصل خرید باشد. آمازون چند روز پیش اعلام کرده بود ۳۳ هزار مشاغل اداری و فناوری ایجاد می‌کند.

این شرکت در مارس و آوریل هم از استخدام ۱۰۰ هزار و ۷۵ هزار نفر برای مشاغل جدید خبر داده بود.

دیوید کلارک، نایب رئیس ارشد فعالیت‌های جهانی آمازون اظهار کرد: آمازون تنها در ماه جاری ۱۰۰ ساختمان جدید افتتاح می‌کند.

طبق آمار فکت ست، ارزش سهام آمازون از ابتدای امسال تاکنون ۷۰ درصد صعود کرده زیرا صدها میلیون نفر در بحبوحه شیوع ویروس در خانه مانده و ترجیح داده‌اند به خرید اینترنتی بپردازند.

خرید اینترنتی در زمان قرنطینه به افزایش ۴۰ درصدی فروش آمازون در سه ماهه دوم و رسیدن آن به ۸۸.۹ میلیارد دلار کمک کرد و این شرکت آمریکایی در سه ماهه منتهی به ژوئن درآمد خالص ۵.۲ میلیارد دلار را ثبت کرد.

رشد قیمت سهام آمازون کمک کرد تا بزوس ۶۵ ساله که در حال حاضر ثروتمندترین مرد جهان است، در ۲۶ اوت پس از رشد چشمگیر ارزش سهام فناوری در آمریکا شاهد عبور ثروت شخصی خود از مرز ۲۰۰ میلیارد دلار باشد.

آمازون از سال ۲۰۱۰ بیش از ۶۰۰ هزار شغل مستقیم در آمریکا ایجاد کرده و بیش از ۳۵۰ میلیارد دلار در بیش از ۴۰ ایالت سرمایه‌گذاری کرده است که این شرکت را به یکی از بزرگ‌ترین کارفرمایان بخش خصوصی جهان مبدل می‌کند.

بر اساس گزارش مارکت واچ، این شرکت هفته گذشته اعلام کرد تا پایان سال ۲۰۲۰ هفت هزار شغل دائم در انگلیس ایجاد می‌کند و مجموع کارکنانش در این کشور را به بیش از ۴۰ هزار نفر می‌رسد.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
< >