گیلان

ثبت ملی «رشتی‌دوزی» فرصتی برای رونق صنایع دستی

فرماندار رشت گفت: ثبت ملی «رشتی‌دوزی» فرصتی گرانقدر جهت رونق صنایع دستی و حفظ میراث فرهنگی رشت می‌باشد.

به گزارش تفاهم آنلاین، علی فتح اللهی در یادداشتی خطاب به مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ضمن تقدیر از تلاش‌های صورت پذیرفته در راستای ثبت شهر رشت به عنوان شهر ملی رشتی‌دوزی، اظهار کرد: امیدواریم این رویداد مبارک زمینه‌ساز توسعه صنایع دستی و رونق بیش از پیش رشتی‌دوزی در سطح این شهرستان باشد.

وی در این یادداشت آورده است که ذوق و هنر زنان و مردان گیلانی به ویژه رشتوندان از دیرباز در دل تاریخ ایران سرافراز، همواره زبانزد خاص و عام بوده و هنر رشتی‌دوزی حمایتگر روحیه هنرمندانه مردمان این دیار است که ریشه در صنعت پررونق ابریشم گیلان در ادوار تاریخی دارد.

بی شک ثبت رشت به عنوان شهر  ملی رشتی‌دوزی که با تلاش  دلسوزان عرصه صنایع دستی و متولیان آن و پشتکار هنرمندان این رشته، میسر گردید، فرصتی ارزشمند در جهت احیای بیش از پیش هنر رشتی‌دوزی و رونق و تجاری‌سازی آن خواهد بود.

از همین رو ضمن تبریک این رویداد خجسته به جنابعالی و مردم خوش ذوق شهر باران‌های نقره ای به ویژه هنرمندان رشتی‌دوز، رجای واثق دارم با بهره گیری از همه ظرفیت‌های موجود شهرستان رشت، شاهد رشد شتابوار، توسعه و رونق بیش از پیش این صنعت و هنر گرانسنگ و گشایش دریچه‌ای جدید در راستای حفظ و ترویج میراث معنوی و فرهنگی این دیار، خواهیم بود.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن