مناطق آزاد-گردشگری

تشکیل هفت منطقه آزاد تجاری به تصویب رسید

در پی مطالبه تاریخی جمعی از نمایندگان مردم و با موافقت مجمع تشخیص مصلحت نظام، ایجاد هفت منطقه آزاد تجاری-صنعتی به تصویب رسید.

به گزارش تفاهم آنلاین، دبیرشورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در حاشیه نشست با اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام که بیش از چهار ساعت به طول انجامید، گفت: در این نشست، پس از بحث و تبادل نظر و گفتگوی کارشناسی در خصوص تک تک مناطق آزاد و ویژه اقتصادی پیشنهادی و با تکیه بر تجربیات مناطق موجود تشکیل هفت منطقه آزاد و ۱۳ منطقه ویژه اقتصادی تصویب شد.

وی با تاکید بر اینکه نتیجه و ماحصل تصمیم مجمع تشخیص برای کشور و مردم مفید، تاثیرگذار و به مصلحت کشور است، اظهار داشت: با رأی اعضاء، ایجاد هفت منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی مهران در استان ایلام؛ سیستان در استان سیستان و بلوچستان؛ بانه ـ مریوان در استان کردستان؛ بوشهر در استان بوشهر؛ قصر شیرین در استان کرمانشاه؛ اردبیل در استان اردبیل و اینچه برون در استان گلستان به تصویب رسید.

مشاور رئیس جمهور تصریح کرد: همچنین اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام با ایجاد ۱۳ منطقه ویژه اقتصادی شامل مناطق ویژه اقتصادی لار و فسا در استان فارس؛ ابرکوه و میبد در استان یزد؛ زنجان در استان زنجان؛ گچساران در استان کهگیلویه و بویراحمد؛ سرو در استان آذربایجان غربی؛ خواف و قوچان در استان خراسان رضوی؛ خرم‌آباد در استان لرستان؛ تاکستان در استان قزوین؛ شاهین شهر در استان اصفهان و ساوجبلاغ در استان البرز موافقت کردند.

مومنی در پایان خاطرنشان کرد: نگاه کارشناسانه و عزم جدی اعضای مجمع تشخیص مصلح نظام و توجه ویژه به خواسته‌های نمایندگان مردم شریف این مناطق در مجلس شورای اسلامی، شایسته تقدیر است.

گفتنی است که در این نشست، آیت الله آملی لاریجانی، آیت الله رئیسی، آیت الله سید احمد خاتمی، آیت الله دری نجف آبادی، آقایان رضایی، قالیباف، صانعی، دانش جعفری، مصباحی مقدم، محسنی اژه‌ای، میرسلیم، کدخدایی، پورابراهیمی، احمدی نژاد، عارف، لاریجانی، صدر، فروزنده، عادل، صفار هرندی، مظفر، نیکزاد، محمدی عراقی، آقا محمدی، آقازاده، باهنر، و جمعی از نمایندگان دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی حضور داشتند.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن