سیاسی

تحقیق و تفحص از زیرمجموعه‌های آموزش و پرورش کلید خورد

نماینده مردم مهاباد در مجلس از کلید خوردن طرح تحقیق و تفحص از زیرمجموعه‌های وزارت آموزش و پرورش خبر داد.

به گزارش تفاهم آنلاین، جلال محمودزاده نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی از کلید خوردن طرح تحقیق و تفحص از معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش خبر داد.

وی افزود: طرح تحقیق و تفحص از زیر مجموعه وزارت آموزش وپرورش از سوی هیئت رئیسه برای بررسی به کمیسیون آموزش و تحقیقات به عنوان کمیسیون تخصصی ارجاع شده که هیئت رئیسه کمیسیون درباره محورهای طرح تحقیق و تفحص با مسئولان مربوطه نامه نگاری کرده است.

نماینده مهاباد در مجلس در تشریح محورهای تفحص از زیر مجموعه‌های آموزش و پرورش، اظهار کرد: توزیع تجهیزات و منابع مالی به صورت ناعادلانه در بین مدارس شبانه‌ روزی کشور و هوشمندسازی مدارس و  تبعیض  در جذب نیروهای مورد نیاز آموزش و پرورش از طریق ماده ٢٨ و توزیع اعتبارات از جمله محورهای تحقیق و تفحص بر شمرد.

محمودزاده در همین راستا، اضافه کرد: نبود شفافیت مالی در توزیع سرانه دانش‌ آموزی، تخلف در تأمین مالی خانه‌های معلم، هنرستان‌ ها و درمانگاه‌های فرهنگیان، وجود مشکلات گسترده در بیمه معلمین و صندوق ذخیره فرهنگیان، وجود مشکلات در زمینه املاک آموزش و پرورش در داخل کشور و خارج کشور و مشکلات زیاد در زمینه اجرای قانون استخدام معلمین حق‌ التدریسی و نهضت سوادآموزی از دیگر محورهای این تحقیق و تفحص است.

نماینده مهاباد در مجلس تصریح کرد: باید محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش برای پاسخگویی به محورهای تحقیق و تفحص در کمیسیون آموزش و پرورش حضور یابد.

منبع: تسنیم

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن