بانک-بیمه-بورس

بیمه دانا محقق کرد؛ رشد 135 درصدی شاخص فروش در دو ماه

درآمد و هزینه؛ همه اقتصاد همین دو کفه‌ای است که به تعادل رساندنش در کنار ایجاد رقابت میان بنگاه‌های اقتصادی، چالش‌های بسیاری را چه در داخل کشورها و چه در سطح جهانی تا امروز به‌دنبال داشته است.
به گزارش پایگاه خبری تفاهم آنلاین، از آنجا که این مهم موجب پیچیده‌تر شدن روزبه‌روز فعالیت بنگاه‌های کوچک و بزرگ شده، بیش از هر مولفه دیگری نقش مدیریت در حفظ حیات اقتصادی اهمیت پیدا کرده است، اثری که در شرکت بیمه دانا با رشد 135 درصدی شاخص فروش در دو ماهه اول سالجاری به همراه تولید بیش از 2 هزار میلیارد تومان حق بیمه مشهود است.

عملکرد برد برد
عملکرد بیمه دانا در بازه زمانی فوق نشان می دهد با تولید 4/7 هزار میلیارد ریال حق بیمه در بیمه‌گری مستقیم و 1/14 هزار میلیارد ریال در بیمه‌گری غیرمستقیم، در مجموع بیش از 6/21 هزار میلیارد ریال درآمد نصیب شرکت شده که نسبت به حق بیمه تولیدی 3/9 هزار میلیارد ریالی فروردین و اردیبهشت‌ماه سال گذشته از رشد 3/2 حکایت دارد.
رویداد قابل توجه افزایش حق بیمه تولیدی شرکت در حالی است که میزان کل خسارات ثبت‌شده طی دوره دو ماهه نخست سال‌جاری، از کل خسارات ثبت‌شده در دوره زمانی سال گذشته کمتر شده و بالغ بر 3 ‌هزار میلیارد تومان خسارت معوق مربوط به سنوات گذشته نیز پرداخت و تسویه شده است.

تدابیر دانا محور
در سایه تغییرات ساختاری ایجادشده توسط مدیرعامل جدید این شرکت علاوه بر رشد حق بیمه صادره و کاهش خسارت، طی 100 روز دستاوردهای دیگری از جمله تسویه پرونده‌های خسارت معوق و به‌روزرسانی آنها، پیگیری اراضی شرکت و رسیدن به مراحل پایانی مذاکرات، تقویت و تعیین اعضای جدید هیأت‌ مدیره شرکت اطمینان‌گستر دانا و افزایش سرمایه آن، راه‌اندازی طرح سیار پرداخت خسارت، آماده‌سازی طرح‌های بیمه‌ای طلایی و نقره‌ای و بیمه تکافل و اخذ مجوز فعالیت از بیمه مرکزی، تشکیل ستاد دیه و رسیدگی متمرکز به پرونده‌ها، پروژه “ری‌برندینگ” و هویت‌بصری شرکت، نیز به دست آمده است.
با استناد به رقم خوردن رویدادهای 100 روزه و خط‌مشی، اهداف و انتظارات تشریح شده توسط رضا جعفری در دیدار با مدیران ستادی و شعب چنان برمی‌آید که استمرار موفقیت‌ها در این شرکت حتمی است.
وی خطاب به همکاران خود اینگونه اظهار داشته؛ فعالیت‌های بیمه‌گری در دنیای امروز سودآوری چندانی ندارد و بیشتر شرکت‌های بیمه موفق در جهان از منابع مازاد و ذخایر خود در بازارهای مالی و سرمایه‌گذاری، در پی کسب حاشیه سود مناسب هستند. امسال برای صنعت بیمه سال سخت و دشواری خواهد بود که امیدواریم با ابلاغ برنامه‌ها و سیاست‌های جدید و افزایش حجم سرمایه‌گذاری‌ها در بازار سرمایه، به تحقق اهداف پیش‌بینی‌شده خود تا پایان سال‌جاری نائل شویم.
رعایت اصول مبتنی بر فعالیت‌های بیمه‌ای و سرمایه‌گذاری، حمایت از طرح‌های نوین و خلاقانه، تشکیل سبد مناسب پرتفوی سرمایه‌گذاری و بیمه‌ای، پیگیری جدی وصول مطالبات، کنترل ریسک، تفویض اختیارات به مدیران در حوزه فروش و نمایندگان و پایبندی تمامی همکاران به اجرای برنامه ابلاغی استراتژیک شرکت از جمله خواسته‌های جمعی است که امیدوارم در سایه افزایش همدلی، تعامل و هم‌افزایی تمامی همکاران تحقق اهداف موردنظر در کوتاه‌ترین زمان ممکن رخ دهد.

تکه آبی جفرافیا
بیمه نام‌آشنای دانا که از سال 1353 تکه‌ای از جغرافیای صنعت بیمه را به نام خود کرده به عنوان دومین شركت بزرگ بيمه‌ای كشور قصد دارد در افق برنامه ۱۴۰۱ تا ۱۴۰۳، به یک شرکت بیمه هوشمند، قدرتمند و قوی به لحاظ ساختارهای مالی و سرمایه‌گذاری، با رشد پایدار و توأم با حاشیه سود مورد انتظار سهامداران تبدیل شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن