بانک-بیمه-بورس

بیمه البرز ۷۰ درصد سود خود را بین سهامداران تقسیم کرد

 مجمع عمومی عادی سالانه شرکت بیمه البرز با حضور مدیرعامل، اعضای هیات مدیره و جمعی از سهامداران این شرکت و نمایندگان نهادهای نظارتی از بیمه مرکزی،‌سازمان بورس و اوراق بهادار و سازمان حسابرسی با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی روز دوشنبه 24 شهریور 1399 برگزار شد.

به گزارش تفاهم آنلاین، در مجمع عمومی عادی سالیانه این شرکت که با حضور ۸۲ درصد از سهامداران برگزار شد به ازای هر سهم ۲۰۰ ریال سود بین سهامداران تقسیم شد. بنا بر این گزارش، در این مجمع که به ریاست محسن پورکیانی، ‌مدیرعامل و نائب رئیس هیات‌مدیره بیمه البرز برگزار شد، عملکرد هیات‌مدیره، ترازنامه و صورت‌های مالی این شرکت در سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ از سوی صاحبان سهام حاضر در جلسه تصویب شد. همچنین در این مجمع، سود خالص این شرکت در سال مالی منتهی به ۲۹ اسفندماه سال ۱۳۹۸ معادل یک هزار و ۲۲ میلیارد و ۹۹۳ میلیون ریال اعلام شد که پس از کسر ذخایر و اندوخته‌های لازم، ۲۰۰ ریال به ازای هر سهم بین سهامداران توزیع شد. بر اساس این گزارش هیات‌مدیره، شرکت بیمه البرز در سال گذشته ۳۱هزار و ۳۱۶ میلیارد و ۳۰۳ میلیون ریال حق بیمه تولید کرده و ۱۹هزار و ۱۶۹ میلیارد و ۵۷۹ میلیون ریال خسارت پرداخت کرده است.

بر این اساس، سود ناخالص فعالیت‌های بیمه‌ای شرکت بیمه البرز نیز در سال گذشته رشد داشت و از رقم ۳۷۶ میلیارد و ۶۰۲ میلیون ریال در سال ۱۳۹۷ به ۸۵۹ میلیارد و ۲۱۱ میلیون ریال در سال ۱۳۹۸ رسیده است که از این لحاظ می توان شرکت بیمه البرز را جزو موفق‌ترین شرکت های حاضر در صنعت بیمه به شمار آورد. به گفته محسن پورکیانی، ‌رئیس مجمع عمومی عادی سالیانه،‌ شرکت بیمه البرز در سال گذشته ۹۱ درصد در بخش سود حاصل از سرمایه‌گذاری‌ها نسبت به سال ماقبل آن، رشد داشته است.

بر اساس این گزارش، سهامداران افزایش سرمایه ۲۶۱ درصدی این شرکت بیمه را از محل تجدید ارزیابی دارایی‌های ثابت مورد تصویب قرار دادند. سرمایه این شرکت با افزایش ۱۰٫۴۲۴٫۴۲۸ میلیون ریالی از مبلغ چهار هزار میلیارد ریال به ۱۴٫۴۲۴٫۴۲۸ میلیون ریال افزایش می‌یابد.

همچنین با رای سهامداران در این مجمع اعضای هیات مدیره این شرکت انتخاب شدند. بر اساس رای سهامداران حاضر در جلسه مجمع مذکور، حمیدرضا توسلی، نماینده شرکت سرمایه‌گذاری صباتامین، امین احمدیان، نماینده صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، مجید نادری، نماینده شرکت گروه توسعه مالی مهرآیندگان، ‌مجید علی‌پناهی، نماینده شرکت تعاونی خردمندان صابر عصر و محسن پورکیانی،‌ نماینده دولت جمهوری اسلامی ایران به عنوان پنج عضو اصلی هیات مدیره و احمد صفرزاده و مجید گرشاسبی به عنوان عضو علی البدل هیات مدیره شرکت بیمه البرز انتخاب شدند.

این گزارش حاکی است با توجه به ابلاغیه سازمان بورس و اوراق بهادار درباره مصوبه ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا مبنی بر برگزاری مجامع عمومی شرکت‌ها صرفا با حضور حداقلی سهامداران حقیقی یا حقوقی،سایر سهامداران بیمه البرز به صورت مجازی از طریق وب سایت رسمی این شرکت، ‌سه مجمع برگزار شده را  مشاهده کردند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
< >