گیلان

۷۸ درصد برنامه‌های اشتغال‌زایی کمیته امداد گیلان محقق شد

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان گیلان از تحقق ۷۸ درصد برنامه‌های اشتغال‌زایی این نهاد خبر داد.

به گزارش تفاهم آنلاین، حبیب‌اله رضادوست با بیان اینکه پیش‌بینی گردیده است در سال جاری ۷۳۰۰ فرصت شغلی توسط کمیته امداد استان ایجاد گردد، اظهار کرد: تاکنون توانسته‌ایم با تحقق ۷۸ درصد برنامه پیش‌بینی شده، ۵۷۰۰ فرصت شغلی ایجاد نماییم.

وی با اشاره به تحقق ۸۶ درصدی برنامه پیش‌بینی شده پرداخت تسهیلات خوداشتغالی به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد، گفت: طی ۱۰ ماه نخست سال جاری مبلغ ۱۷۸ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال و خودکفایی به این افراد پرداخت شده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان گیلان ادامه داد: مقدار تسهیلات نسبت به سال گذشته تغییری نکرده است و سقف این پرداختی‌ها از محل اعتبارات بانکی ۵۰۰ میلیون ریال و از محل صندوق امداد ولایت ۳۰۰ میلیون ریال است.

رضادوست درباره الویت ایجاد فرصت شغلی، بیان کرد: اولویت‌بندی‌ها بر اساس بخشنامه ای مدون به ترتیب شامل مددجویان معیشت بگیر، اعضای خانوار آن‌ها با اولویت سرپرست خانوار، فرزندان ذکور همسفره، همسران بیکار نوعروسان، همسران بیکار زنان سرپرست خانوار واجد ازدواج مجدد و سایر واجدین شرایط تک و چند خدمتی است.

وی با بیان اینکه ایجاد فرصت شغلی برای محرومین موجب تحقق عدالت اجتماعی می‌شود، افزود: برطرف کردن نیازهای اساسی مددجویان تحت حمایت، افزایش شأن و منزلت مددجویان، کاهش نرخ بیکاری در میان جامعه مددجویی، افزایش درآمد محرومان برای کاهش فاصله طبقاتی، کمک به اقشار نیازمند، افزایش مناعت طبع خانواده‌ها و افزایش تولید ملی از دیگر اهداف ایجاد فرصت شغلی می‌باشد.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان گیلان در تشریح طرح راهبران شغلی، گفت: طرح راهبران شغلی یکی از سیاست‌های سال‌های اخیر کمیته امداد برای اشتغال آفرینی مددجویان در راستای پایدارسازی اشتغال و توانمندسازی مددجویان است.

رضادوست با بیان اینکه راهبر شغلی در واقع فعال اقتصادی و کارآفرینی است که در یک کسب و کار، تخصص و تجربه‌های خوب و موفقی را به دست آورده، افزود: در این طرح، کارآفرینان طرح‌های اشتغال‌زایی خود را به کمیته امداد پیشنهاد داده و پس از بررسی، تصویب و احراز صلاحیت، با انعقاد تفاهم‌نامه و قرارداد نسبت به توانمندسازی مددجویان و ایجاد اشتغال پایدار برای آنان اقدام می‌کنند.

وی درباره مزایای طرح راهبری شغلی، گفت: سهولت دسترسی به مواد اولیه در زمینه تولید، ارائه خدمات آموزشی و مشاوره‌های تخصصی، دسترسی به بازار فروش، خرید تضمینی محصولات و بالا بردن راندمان کاری ازجمله کارکردهای طرح راهبری شغلی برای مددجویان جویای کار است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان گیلان با تأکید بر توانمندسازی مددجویان، افزود: توانمندسازی مددجویان و زمینه‌سازی برای ورود این خانواده‌ها به عرصه کار و تولید از اولویت‌های این نهاد است و در این زمینه استفاده از دانش و امکانات کارآفرینان در دستور کار کمیته امداد استان قرار دارد.

رضادوست در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: همزمان با ایام ا… دهه مبارک فجر ۳۵ طرح اشتغال بصورت نمادین در استان افتتاح خواهد شد.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن