صنعت-معدن-تجارت

با قیمت گذاری یک میلیاردی جک J7، نگاه عموم به ریسپکت دوخته شد

در سال‌های اخیر خودروسازان به طراحی سدان‌هایی خانوادگی اما جوان‌پسند رغبت پیدا کرده‌اند. این محصولات در کشورهایی که درآمد سرانه آنها در سطح متوسط جهانی است و امکان خرید چندین خودرو نیست با استقبال روبرو شده است.

به گزارش پایگاه خبری تفاهم آنلاین به نقل از حاشیه صنعت، شاهد ظهور نسل جدیدی از طراحی‌ها هستیم که هم برای کاربری خانوادگی قابل استفاده باشد و هم برای جوان‌ترها.خودروسازان با ایجاد انحناهای جوان پسند و طراحی خاص داخل ماشین این خودروها را برای جوان‌ترها جذاب کرده‌اند.
در کشورهایی مانند ایران که درآمد سرانه در سطح متوسط جهانی قراردارد، قیمت خودرو نقشی تعیین کننده در اقبال مردم به خرید این محصولات دارد.  بسیاری از مصرف کننده ها  با درنظر گرفتن قیمت خودرو اقدام به خرید و ارزیابی آن می‌‎کنند.
طراحی خوب و رانندگی لذت بخش
دو خودروی J7 KMC محصول کرمان موتور و ریسکپت از تولیدات گروه بهمن در ماه‌های آینده وارد بازار خواهند شد. این محصول به دلیل شباهت‌های زیاد خود در طراحی بیرونی و درونی‌شان رقابت سختی با یکدیگر دارند.

ریسپکت با جعبه دنده CVT که قابلیت شبیه سازی ۹سرعته دارد می‌تواند هیجان خوبی با اعضا جوان خانواده بدهد. در مقابل J7 هم دست کمی در این قضیه ندارد. این خودرو نیز با شتاب ۷.۶ ثانیه‌ای حس خوبی برای مانورهای هیجانی به راننده‌اش خواهد داد.
هر دوی این محصولات از پیشرانه ۱.۵لیتری توربو استفاده می‌کنند. البته حجم موتور ریسپکت در مقایسه با J7 کمی ضعف دارد اما در مقابل گیربکس دوکلاچه محصول کرمان موتور ممکن است راننده را در شهرهای پرترافیک و پرشیب به دردسر بیاندازد.
در مقایسه طراحی‌های داخلی این دو محصول باید گفت که ریسپکت رانندگان جوان را حسابی تحویل گرفته است. خطوط منحنی و زوایایی جلوی داشبورد و استفاده هوشمندانه از رنگ قرمز در طراحی داخلی به راننده حس سواری گرفتن از خودورهای میلیاردی می‌دهد. اما در مقابل J7 کرمان موتور طراحی داخلی خود را ساده اجرا کرده است. فضای داخلی این خودرو به کاربرانش نه حس سوارشدن خودروهای کلاسیک را می‌دهند و نه خودرویی جوان پسند. طراحی داخلی این خودرو در وضعیت بلاتکلیفی است!
استراتژی هنداونه دربسته J7
مدیران کرمان موتور استراتژی هندوانه دربسته را در خصوص J7 اجرا کرده‌اند. علیرغم آنکه محصول J7 را به نمایشگاه خودروی مشهد آورده بود اما در تمام مدت درهای این خودروی به روی بازدیدکنندگان قفل بود و کسی اجازه نداشت داخل ماشین را از نزدیک ببینید و طراحی داخل آن را لمس کند.
در مقابل گروه بهمن، بی‌‌پروا به بازدیدکنندگان این فرصت را داد  تا با دقت و زمان کافی در داخل خودرو بنشیند. اجزا آن را لمس  و کیفیت ساخت قطعات داخل خودرو را ارزیابی کنند.
قیمت عاملی تعیین کننده!
در ماه‌های آینده ریسپکت و J7 رقیب جدی یکدیگر خواهند شد. علیرغم تفاوت‌های اندک موتوری J7 و برتری ریسپکت در طراحی داخلی اما این دو خودرو می‌توانند بازار همدیگر را تصاحب کنند. با این حال محصول بهمن موتور یک امتیاز مهم دارد؛ ریسپکت بهمن موتور قرار است در بازه ۶۰۰ تا ۷۰۰ میلیون راهی بازار شود. این در حالیست که محصول کرمان موتور بالای ۱میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده است.
اگر عنصر قیمت در مقایسه این دو محصول دخالت داده شود، مشخص خواهد شد که اندک تفاوت‌ها نمی‌تواند نیم میلیارد تومان ارزش داشته باشد.
پیش‌بینی می‌شود کسانی که می‌خواهند ارزان جوانی کنند، سراغ ریسپکت بروند!

لینک کوتاه خبر : https://tafahomonline.ir/?p=87634
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن