بانک-بیمه-بورس

بانک توسعه تعاون مهم‌ترین نهاد مالی پشتیبان بخش تعاون کشور

علی‌اکبر کریمی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی توسعه تعاون، با تأکید بر اهمیت رشد اقتصاد تعاون گفت: اختصاص سهم 25 درصدی به بخش اقتصاد تعاون در اسناد بالادستی به دلیل اهمیت بخش تعاون در کشور بوده است.
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس با اظهار تأسف از اینکه این سهم تاکنون تحقق نیافته است، ادامه داد: یکی از دلایل این عدم تحقق، بحث عدم آشنایی مردم نسبت به ظرفیت‌های بخش تعاون و فرهنگ تعاون محوری در امور مختلف است.
کریمی با اشاره به اهمیت توسعه شرکت‌های تعاونی گفت: از قالب ظرفیت حقوقی تعاونی می‌توان برای بسیاری از فعالیت‌ها استفاده کرد از جمله در عرصه شرکت‌های دانش‌بنیان بایستی تلاش کرد از مدل تعاونی استفاده شود.
وی افزود: در سرمایه‌گذاری‌های گسترده و پر تیراژ در بازار سرمایه نیز زمینه‌های جدیدی است که جای بخش تعاون در این نوع فعالیت‌ها خالی است.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به ضعف‌های موجود در این بخش عنوان کرد: هم‌اکنون در بازار سرمایه تعداد کمی از تعاونی‌های سهامی عام را داریم که سهمی از بازار سرمایه را به خود اختصاص دهند و بخش تعاون می‌بایست در آنجا فعال شود.
وی تأکید کرد: مسئولان امر در بخش تعاون و متولیان در ادارات کل رفاه استان‌ها و همچنین خود وزارت تعاون و آن‌هایی که مرتبط با این حوزه هستند بایستی تلاشی مضاعف برای توسعه این بخش داشته باشند.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با عنوان اینکه بانک توسعه تعاون مهم‌ترین نهاد پشتیبانی‌کننده بخش نهاد مالی تعاون است، اظهار داشت: در مهر و موم‌های گذشته تلاش بسیاری در مجلس داشتیم تا با راهکارهای مختلف بتوانیم سرمایه بخش بانک تعاون را بیشتر تقویت کنیم لکن متأسفانه تلاش‌ها خیلی نتیجه‌بخش نبود و پیشرفت مطلوبی حاصل نشده است.
وی گفت: ضروری است که دولت کمک و تلاش کند تا در این زمینه بتوانیم سرمایه بانک توسعه تعاون را تا حداکثر ممکن افزایش دهیم.
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن