اجتماعیتهران

ایجاد ۲ بنای یادبود برای شهید سلیمانی در پایتخت

شهردار تهران با بیان اینکه ۲ بنای یادبود برای قدردانی از خدمات شهید سلیمانی در پایتخت احداث می‌شود، گفت: یکی بنای یادبودی به نام سرباز وطن در تپه‌های عباس‌آباد و دیگری بنایی در جوار دریاچه خلیج فارس است.

به گزارش تفاهم آنلاین، پیروز حناچی در حاشیه آئین آغاز عملیات اجرایی بنای یادبود شهیدان سلیمانی و المهندس در جمع خبرنگاران افزود: بنا به عهدی که با اعضای شورای شهر داشتیم و بنابر پیشنهاد عتبات عالیات، ۲ بنای یادبود برای شهید سلیمانی ایجا می‌کنیم.

وی افزود: یادمان «سرباز وطن» با معماری خاصی از سوی معماران بنام ایرانی در کمتر از یکسال به سرانجام می‌رسد.

حناچی با اشاره به اینکه مساحت یادمان در نظر گرفته شده برای ساخت یادمان در محدوده دریاچه چیتگر، حدود ۲ هزار متر است، و متناسب با مقیاس سطح اشغال ۷۰۰ متری دارد و مکمل فضاهای گردشگری است، گفت: یکی از ویژگی‌های گردشگری تهران دریاچه خلیج فارس است، به همین دلیل این مکان برای ساخت یادمان در نظر گرفته شد.

وی درباره وضعیت آلودگی هوای تهران نیز گفت: همه ساله در شرایط وارونگی هوا که در دی‌ماه اوج می‌گیرد، شاهد این وضعیت هستیم، اما آنچه حادث شده افزایش میزان گوگرد است که علت آن سوخت ناقص است که معمولاً در خودروهای شخصی فاقد معاینه فنی و خودروهای سنگین و صنایعی است که از سوخت غیر استاندارد استفاده می‌کنند خارج می‌شود.

شهردار تهران درباره استفاده از سوخت مازوت نیز توضیح داد: اگر صنایع بزرگ، مازوت بسوزانند، میزان آلایندگی‌شان چند ده برابر دیگر آلاینده‌ها است و باید توجه داشته باشیم که موضوع آلودگی هوا از مرز تقسیمات کشوری تبعیت نمی‌کند و اگر نیروگاه‌های غرب تهران تولید آلودگی کنند، این آلودگی به تهران منتقل می‌شود.

وی افزود: همه آلودگی‌های اطراف در تهران تاثیرگذار است و با تلاش صورت گرفته توسط استانداری و دیگر دستگاه‌ها کنترل پایش دائمی صورت می‌گیرد، اما قرارگیری شاخص آلاینده‌های هوا بر روی عدد ۱۵۰ در ابتدای صبح نگران‌کننده است.

شهردار تهران درباره نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی و ارائه وام‌های نوسازی به رانندگان تاکسی گفت: اگر نوسازی حمل‌ونقل عمومی مورد پشتیبانی دولت قرار نگیرد، ارائه تسهیلات با بهره کم برای شهرداری مقدور نیست و ما در حال حاضر با بضاعت محدودمان به ارائه این تسهیلات اقدام کرده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه شهرداری با خرید از ایران‌خودرو دیزل به توقف فعالیت دهه گذشته این شرکت پایان داده است، گفت: برای نوسازی ناوگان به دنبال جذب اعتبار از طریق سازمان برنامه و بودجه هستیم.

حناچی افزود: دستگاه‌های فیلتراسیون اتوبوس‌ها بر روی دستگاه‌هایی خریداری شده نصب است.

سردار سلیمانی در استکبار ستیزی در جبهه مقدم بود

محسن هاشمی-رئیس شورای شهر تهران نیز که در آیین آغاز عملیات اجرایی بنای یادبود شهیدان سلیمانی و المهندس حضور داشت، گف: سردار شهید سلیمانی در استکبارستیزی در جبهه مقدم بود و بدون ترس هر جا که لازم بود حضور پیدا می کرد و همان طور که خودشان گفتند هیچ وقت به خود ترس راه نمی دادند.

وی ادامه داد: وقتی ابتدا به زندگی ایشان و سپس به زندگی خودمان نگاه می کنیم می بینیم ایشان چقدر بزرگوارانه در تمام مقاطع مختلف زندگی کرده است و همیشه و در هر مقام و کاری که به ایشان محول شده موفق بیرون می‌آمد.

هاشمی افزود: هیچ نقطه ابهامی در زندگی شهید سلیمانی دیده نمی‌شود و تمام زندگیشان تلاش بود. به همین دلیل نیز مشاهده می‌کنیم که چگونه در جهان مورد تقدیر قرار گرفتند.

رئیس شورای شهر تهران بیان کرد: بعد از شهادت ایشان، شورای شهر تهران فوری مصوبه ساخت یک المان و نماد را تصویب کرد و باید این نماد شهری تاکنون افتتاح می‌شد، اما از آنجا که جناب شهردار تهران بر مسابقه و گرفتن همه ایده‌ها حساسیت داشتند، این اقدام به تاخیر افتاد. از همه می خواهم این نماد را زودتر تهیه کنند.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
Histats.com © 2005-2020 - GDPR: tracker policy -Integrate your policy - this website PRIVACY POLICY - Check/do opt-out