اقتصادی

امکان کنترل مصرف آزاد اینترنت با کد دستوری

مدیرکل دفتر حفاظت از حقوق مصرف‌کننده رگولاتوری گفت: کنترل مصرف آزاد اینترنت با کد دستوری ممکن شد.

به گزارش تفاهم آنلاین، پیمان قره‌داغی اظهار داشت: در صورتی که مشترکان اپراتورهای تلفن‌همراه به پیامی که از جانب اپراتور مبنی بر اتمام حجم بسته اینترنت همراه برایشان ارسال می‌گردد، توجه نکرده و برای خرید یا تمدید بسته اینترنت جدید اقدام نکنند، تعرفه اینترنت مصرفی مشترک به صورت آزاد محاسبه می‌شود که این موضوع، هزینه بسیار زیادی را می‌تواند برای مشترکان به همراه داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه تعرفه هر گیگابایت اینترنت آزاد برای سیم‌کارت‌های دائمی حدود ۴۲ هزار تومان و برای سیم‌کارت‌های اعتباری حدود ۶۳ هزار تومان است، افزود: بر همین اساس رگولاتوری از اپراتورها خواست طرح کنترل مصرف آزاد را در قالب کد دستوری تعریف کنند تا مشترکان پس از اتمام اعتبار بسته با فعال کردن آن بتوانند مصرف آزاد اینترنت خود را کنترل کنند.

مدیرکل دفتر حفاظت از حقوق مصرف‌کننده رگولاتوری ادامه داد: بر همین اساس مشترکان تلفن‌همراه برای کنترل هزینه‌های اینترنت خود می‌توانند با شماره‌گیری کدهای دستوری اعلام شده، مصرف آزاد اینترنت را در سیم‌کارت‌های خود مسدود کنند. به این معنی که مشترکان اپراتور همراه‌اول با شماره‌گیری #۱۱۳*۱۰۰* و مشترکان اپراتور ایرانسل با شماره‌گیری #۳*۲*۳*۵۵۵* می‌توانند طرح کنترل مصرف آزاد اینترنت را برای خط خود فعال کنند.

قره‌داغی با اشاره به اینکه توسعه کسب‌وکارهای اینترنتی، گسترش دورکاری و برخط شدن آموزش و تحصیل در کشور، باعث افزایش میزان استفاده مشترکان از اینترنت شده است، اظهار کرد: در حال حاضر انتخاب مناسب‌ترین بسته دیتا به یکی از چالش‌های پیش روی مشترکان، تبدیل شده است. براساس بررسی‌های انجام شده میانگین قیمت هر گیگابایت اینترنت در بسته‌های طولانی مدت اپراتورها که اعتبار زمانی بیشتری دارند، ارزان‌تر از میانگین قیمت در بسته‌های کوتاه مدت است.

وی بیان کرد: بر همین اساس به افرادی مانند معلمان، دانش‌آموزان، دانشجویان، کارمندان، صاحبان کسب‌وکارهای اینترنتی و… که در طول سال و به صورت مستمر از اینترنت استفاده می‌کنند، توصیه می‌شود که برای کاهش هزینه‌های خود بسته‌های بلندمدت، که دارای اعتبار زمانی بیشتری است را خریداری کنند.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن