بانک-بیمه-بورس

رئیس کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین کشور تشریح کرد: اقدامات کلانشهرها در مرزهای هشتگانه و شهرهای کشور عراق

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران و رئیس کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین حسینی اقدامات کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین کشور را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه خبری تفاهم آنلاین ، حسین نظری در تشریح اقدامات کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین کشور، گفت: کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین حسینی یکی از 18 کمیته تعیین شده از سوی ستاد مرکزی اربعین حسینی کشور می باشد. این کمیته براساس وظایف و ماموریت های تعیین شده در مرزهای خسروی، مهران، شلمچه و چذابه، تمرچین، باشماق، ریمدان و میرجاوه و کشور عراق به خدمات رسانی به زائرین اربعین حسینی خواهد پرداخت.

وی در ادامه مرزهای هشت گانه را برشمرد و گفت: در مرز مهران کلانشهرهای(اراک، کرج، ساری، قزوین) و شهرداری های مناطق 5 و 11 ، مرز زرباطیه شهرداری منطقه 2، مرز شلمچه کلانشهر شیراز و شهرداری منطقه 1 ، مرز چذابه شهرهای (اهواز، اصفهان، یزد) و شهرداری منطقه 3 ، مرز خسروی شهرهای کرمانشاه و اردبیل و شهرداری منطقه 22 ، مرز ریمدان شهرهای کرمان و بندرعباس، مرز میرجاوه شهر زاهدان، مرز باشماق شهر سنندج و مرز تمرچین شهرهای( ارومیه، زنجان، تبریز) مستقر و به ارائه خدمات در حوزه خدمات شهری به زائرین حسینی می پردازند.

نظری به اعزام و استقرار ماشین آلات و نیروهای انسانی کلانشهرهای ایران در مرزهای هشتگانه اشاره کرد و گفت : در مرزهای هشتگانه 3340 نفر نیروی انسانی، 629 دستگاه ماشین آلات خدمات شهری و آتش نشانی و حمل متوفیان، 2280 چشمه سرویس بهداشتی و حمام، 137 تانکر آب و 105 مه پاش مستقر شده اند. همچنین 615 دستگاه اتوبوس نیز در کشور عراق مستقر می شوند که جهت جابجایی زائرین عزیز از مرز زرباطیه تا کوت فعالیت خواهند کرد.

رئیس کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین کشور به محل فعالیت شهرداری کلانشهرها در کشور عراق پرداخت و گفت: در شهر کربلا کلانشهرهای(تهران، رشت، همدان و اصفهان)، در شهر نجف کلانشهرهای(تهران،مشهد، کرج)، در شهر کوفه کلانشهر تهران، در مسیر نجف به کربلا(عمود 1070 تا 1170) کلانشهرهای تهران، قم و نیروهای خادم یار، شهرهای کاظمین و سامرا نیز کلانشهر تهران مستقر و به ارائه خدمات به زوار حسینی(ع) می پردازند.

معاون شهردار تهران برنامه عملیاتی کمیته خدمات شهری ستاد اربعین در کشور عراق را برشمرد و گفت: در شهرهای کربلا، نجف، طریق، کوفه، سامرا و کاظمین 2700 نیروی انسانی از کلانشهرها، 137 دستگاه ماشین آلات خدماتی، 280 دستگاه اتوبوس، 420 چشمه سرویس بهداشتی، لباس مناسب، تجهیزات کاری و انفرادی، مخزن و کیسه زباله به تعداد مورد نیاز و اسکان 5000 نفر در محل های تعیین شده از جمله مواردی است که توسط کمیته خدمات شهری ستاد اربعین کشور تامین و ارسال شده است.

نظری ادامه داد: آمادگی و رفع نواقص سايت های خدمات شهری، نظافت ، جمع آوري و انتقال پسماند، شستشو و پاكسازي المانها و معابر، راه اندازي و نگهداشت سرويس های بهداشتي و حمام، استقرار اكيپ های آتش نشاني، انجام تبلیغات محیطی، ارائه خدمات حمل و نقل به زائرین، نصب و راه اندازي سيستم صوتی و هماهنگی و ایجاد شرایط مناسب جهت توزیع غذای گرم توسط خیرین از جمله فعالیت های ضروری و مهم کمیته خدمات شهری ستاد اربعین کشور در مرزها به شمار می رود .

به گفته نظری کمیته خدمات شهری ستاد اربعین کشور برای برپایی اربعین حسینی در ایران و کشور عراق از ظرفیت های حوزه های مختلف شهرداری ها در برپایی مواکب با همکاری کمیته مشارکت های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین و نیز از ظرفیت نیروهای مردمی داوطلب (بخش خصوصی در زمینه خدمات عمومی و بخصوص موضوع پسماند) نیز استفاده کرده است.

 

لینک کوتاه خبر : https://tafahomonline.ir/?p=97451
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن