اقتصادی

افزایش ۱۵۵ درصدی قیمت بلیت پروازهای داخلی

در حالی نرخ بلیت پروازهای داخلی اواخر خرداد امسال یعنی چهار ماه پس از شیوع کرونا به روز رسانی شده بود که این فهرست یکبار دیگر به روزرسانی شده و قیمت ها به شدت افزایش یافته است.

به گزارش تسنیم، نرخنامه بلیت هواپیما ۲۰ خردادماه امسال و به فاصله حدود ۴ ماه پس از شیوع ویروس کرونا توسط انجمن شرکت های هواپیمایی به روز رسانی شد. مطابق جدول مربوط به خردادماه حداقل و حداکثر نرخ بلیت پروازی های داخلی در سایت این انجمن بارگذاری و در دسترس عموم قرار گرفت. بر این اساس کمترین و بیشترین قیمت بلیت پروازهای داخلی به ترتیب ۲۷۲ هزار و ۶۰۰ تومان و یک میلیون و ۴۹ هزار و ۶۰۰ تومان (مشهد-ماهشهر) بود.

این در حالی است که در نرخنامه جدید حداقل قیمت بلیت ۴۹۱ هزار و ۷۰۰ و حداکثر ۲ میلیون و ۶۷۴ هزار و ۲۰۰ تومان (تبریز-بندر عباس) است. در فهرست قدیمی پرواز تبریز-بندرعباس وجود نداشت و قیمت بلیت پرواز مشهد-ماهشهر در فهرست جدید انجمن شرکت های هواپیمایی ۲ میلیون و ۳۱ هزار و ۲۰۰ تومان است، یعنی افزایش قیمت ۹۴٫۲۸ درصدی.

به گزارش تسنیم، در واقع حداکثر نرخ بلیت پروازهای داخلی در بازه زمانی خردادماه ۹۹ تا مهرماه ۹۹ (اجرا از اول آبان) بالغ بر ۱۵۴٫۷۸ درصد افزایش یافته است. حداقل قیمت بلیت پروازهای داخلی نیز در مدت یاد شده ۸۰٫۳۷ درصد افزایش یافته است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن