صنعت-معدن-تجارت

افزایش تولید خودرو با اجرایی شدن بسته جهش تولید

مدیرعامل و مدیران ارشد سایپا در نشست مشترک با اعضای هیات مدیره انجمن قطعه سازان، نحوه اجرای بسته جهش تولید صنعت خودرو را بررسی کردند.

به گزارش تفاهم آنلاین، سیدجواد سلیمانی-مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در نشست مشترک با اعضای هیأت مدیره انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌ های خودرو، با اشاره به طراحی و تدوین بسته جهش تولید صنعت خودرو در وزارت صنعت، معدن و تجارت که مراحل پایانی خود را طی می‌ کند، عنوان کرد: گروه خودروسازی سایپا مکلف شده است که در شش‌ماهه نخست اجرای طرح یادشده ۳۳۰ هزار دستگاه انواع خودرو تولید کند و برای شش‌ماهه دوم اجرای طرح جهش تولید صنعت خودرو افزایش ۱۰ درصدی تولید هدف‌گذاری شده است.

وی در ادامه عنوان کرد: قطعاً هدف‌گذاری صورت گرفته برای افزایش تولید با همراهی و همکاری قطعه‌سازان کشور محقق خواهد شد، به همین منظور، در جلسات و نشست‌ های تخصصی بایستی تمام چالش‌ ها و خواسته‌ های طرفین مطرح شود تا در زمان اجرای طرح جهش تولید صنعت خودرو آمادگی‌ های لازم نیز وجود داشته باشد.

در این جلسه، انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌ های خودرو مشکلات و چالش‌ های خود را با مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در میان گذاشتند و قرار شد در نشست‌ های تخصصی تمام موارد مطرح شده و خواسته‌ های قطعه‌سازان مورد بررسی دقیق قرار گیرد تا سطح همکاری طرفین با هدف افزایش تولید خودرو، تقویت شود.

یکی از موضوعاتی که در این نشست مشترک عنوان شد مبحث تأمین نقدینگی و راه‌های تأمین آن بود.

اعضای انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌ های خودرو پیشنهاد دادند تا در صورتی که گروه خودروی سایپا می‌تواند، اصلاح قراردادها با سرعت انجام شود تا صورت‌ های مالی قطعه‌سازان سودآور شود و با اعتباراتی که صنعت قطعه‌سازی نزد بانک‌ ها دارد، حجم نقدینگی افزایش پیدا کند.

در این میان طرفین توافق کردند که سطح همکاری‌ ها به‌گونه‌ ای افزایش پیدا کند که تولید هزار و ۷۰۰ دستگاه خودرو به ۲ هزار و ۳۰۰ دستگاه خودرو برسد.

لازم به ذکر است؛ موضوع دیگری که در نشست مدیرعامل و مدیران ارشد گروه خودروسازی سایپا در نشست مشترک با اعضای هیأت مدیره انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو مطرح شد تأمین مواد اولیه از سوی شرکت‌ های داخلی و استفاده از اعتبار خودروسازان بود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن